Report ze zápasu FC Hradec Králové vs. FK Teplice

FC Hradec Králové
N1, II. Liga žen,
FC Hradec Králové FK Teplice
3:2

Branky: 19.,22. Chládková, 25. Novotná - 52. Rezková, 56. Málková. Rozhodčí: Pachtová Michaela – Holakovská Tereza, Šabacká Lucie. Diváků: 50.

Mikanová - Novotná, Portychová, Vejrová, Duchatschová - Ličmanová, Chocholoušová, Novotná - Chládková, Zemanová, Typltová

Sklenářová - Krebsová, Hoffmannová, Rezková, Senická - Neumanová, Němcová, Málková - Kožarská, Vaníčková, Drbalová

K prvnímu zápasu v nadstavbové části zajížděly teplické ženy na půdu Hradce Králové. Vstup do zápasu jim ovšem hrubě nevyšel podle představ. Teplicím se nedařil přechod do útočné fáze, tudíž většinu času bránily na své polovině hřiště. Po zásluze tak schytaly první gólovou ránu v 19. minutě. V následujících pár minutách navíc zvládl domácí celek přidat ještě dvě branky. První poločas celkově přinesl hodně nepřesností, ztrát a nákopů. Ani dalekonosná rána Málkové do odkryté brány skóre prozatím nezměnila, tudíž se do kabin odcházelo za nepříznivého stavu pro Teplice v poměru 3:0.

Ve druhém poločase se žlutomodré hráčky dokázaly vzchopit, a ještě se nadechnout k boji o body. Po pár minutách hry se totiž skvělým individuálním průnikem do vápna dostala Málková, která byla faulována, což znamenalo penaltu pro Teplice. Tu následně proměnila Rezková razantní střelou k tyči. O minutu později se do velké šance dostaly také hradecké fotbalistky, skvěle chytající gólmanka Sklenářová ovšem gólu zabránila. To hrálo do karet Teplicím, které mohly pokračovat ve snaze srovnat stav utkání. Zasloužený gól přišel v 56. minutě po akci z pravé strany, když se po centru Henychové prosadila hlavou Málková a rázem Teplice prohrávaly pouze o gól. Do konce hrací doby zbývalo ještě velké množství času a šance na vyrovnávací branku přišla z kopačky Němcové, která zkoušela překvapit vysoko hrající domácí gólmanku střelou z poloviny hřiště. Následně se teplické fotbalistky snažily uspět po přímém volném kopu, hradecká gólmanka si ovšem se střelou poradila. Ke konci utkání přišly ještě slibné šance na obou stranách. Nejprve pálila těsně nad břevno hradecká útočnice a stejně tak na druhé straně přestřelila bránu Drbalová. V utkání se tak i po bojovném výkonu ve druhém poločase nepodařilo bodovat a Teplice si z Hradce odváží těsnou prohru 3:2.