Michael Lüftner: Věřím, že bude ještě víc lidí než na jaře

Michael Lüftner se po utkání na Dukle radoval jako malé dítě, vždyť se svými spoluhráči dobyl území, které bylo Teplicím dlouho zapovězené. Díky vítězství 1:0 na Julisce Tepličtí přepsali historii a do nového ligového ročníku vstoupili vítězně. Teď si přejí na tuhle výhru navázat doma proti Spartě.

Zápas na Dukle jste zvládli vzadu s nulou. Jak to posílilo vaše sebevědomí?
"Asi dost, protože jsme hráli na Julisce, kde jsme v posledních zápasech dostávali hodně gólů, takže je to potěšující."

Od toho se určitě odvíjí i atmosféra na tréninku nebo v kabině, že?
"Vždy po výhře je to lepší, tréninky jsou takové uvolněnější, je tam zábava. Ale musíme to teď doma potvrdit. Sparta je náš nejlepší tým, ale historicky se nám proti ní doma daří. Myslím si, že nás čeká dobrý fotbal a doufáme, že alespoň bod si tady necháme, i když samozřejmě chceme tři!"

Na jaký z těch zápasů proti Spartě nejvíc vzpomínáš?
"Nejvíc asi na ten zápas, jak tu Sparta chtěla slavit titul. My ji místo toho porazili 3:1. A poslední zápas, když to Potok (Roman Potočný – pozn. autora) trefil, tak to byla také velká euforie."

Hecujete ho v kabině, aby něco podobného předvedl i tentokrát?
"Toho hecovat nemusíme. Je to fanoušek Sparty, bude na ni připravený, bude se chtít ukázat."

Tribuny budou zaplněné, to hráče dokáže nakopnout k ještě lepším výkonům.
"Doufáme, že přijde co nejvíc lidí. Už minule jich bylo dost. Doufáme, že když se nám podařil start, tak jich bude ještě víc a že si všichni ten zápas užijeme!"