​LFA bude vyhlašovat Cenu Františka Hrdličky

Ligová fotbalová asociace dnes v rámci tiskové konference ke startu jarní části ePojištění.cz ligy představila několik novinek, které spatří světlo světa během následujících měsíců. Jednou z těchto novinek je pak Cena Františka Hrdličky, která se bude vyhlašovat v rámci Galavečera ePojisteni.cz ligy. Anketa je určena pro osobu mimo trávník, která během svého působení zanechala nesmazatelnou stopu v profesionálním klubu. Držitele tohoto ocenění bude každoročně přímo vyhlašovat Ligová fotbalová asociace.

„Cítíme, že je třeba oceňovat osobnosti, které se během své dlouholeté práce, jenž není často veřejnosti známa, výrazně přičiní o fungování a rozvoj profesionálních klubů,“ řekl Dušan Svoboda, předseda Ligové fotbalové asociace v rámci tiskové konference.

František Hrdlička začátkem 90. let zachránil teplický fotbal před úpadkem a opětovně jej spojil s teplickou sklárnou, se kterou následně dokázal zrealizovat myšlenku rekonstrukce stadionu Na Stínadlech. Pod jeho vedením klub pravidelně nastupoval v evropských soutěžích UEFA. Klub vedl více než dvacet let do roku 2014, kdy náhle zemřel na následky mozkové mrtvice.