​Lucie Voňková se stala fotbalistkou roku 2017

Na včerejším slavnostní galavečeru Fotbalista roku 2017 se stala vítězkou v ženské kategorii útočnice bundesligového Bayernu Mnichov Lucie Voňková, která s fotbalem začínala v Teplicích a až do svých třinácti let nastupovala v FK Teplice v chlapeckém týmu. Momentálně pak je patronkou ženských týmů FK Teplice.

Pětadvacetiletá reprezentantka patřila do ročníku Pavla Verbíře mladšího, Patrika Láchy nebo Davida Šragy, kteří později nakoukli také do ligového týmu Teplic. Voňková se přes Slavii a Spartu dostala až do Duisburgu a Jeny, odkud v loňském roce zamířila na prestižní adresu Bayernu Mnichov.

Od roku 2009, tedy už od svých sedmnácti let, je také součástí reprezentace České republiky, kde zatím odehrála 47 zápasů a nasázela jedenáct branek.

Celý klub Lucii Voňkové k zisku prestižního ocenění moc gratuluje.