​Seriál o partnerech: Palírna u zeleného stromu

Novým významným partnerem FK Teplice se před touto sezónou stala společnost Palírna u zeleného stromu. Proto jsme jejího ředitele pana Pavla Kadlece vyzpovídali v dalším díle tradičního seriálu o partnerech.

Pane Kadleci představte prosím našim fanouškům Vaši společnost?
Nemusím Vám představovat značky jako jsou Stará Myslivecká, Hanácká vodka, Blend 42 vodka, vaječný likér Vaječný sen, dále Krasnobřezenský rum, zelená či griotka, pro pamětníky KT nebo Teplická lázeňská. Sídlo naší společnosti je pár kilometrů odsud v Ústí nad Labem. Všichni znáte asi názvy z minulosti jako byl KB Likér, Granette Starorežná. V současné době se naše společnost jmenuje Palírna U Zeleného Stromu a patříme mezi dva největší výrobce lihovin v České republice s roční výrobou přes 10 milionů lahví alkoholu. Zároveň je naše společnost výhradním dovozcem značek Bushmills, Berentzen, Puschkin, Garone a naší žhavou novinkou je Kraken.

Vaše společnost patří mezi největší výrobce alkoholických nápojů v České republice, ale jaký z Vašich nápojů nejvíce chutná Vám a proč?
Záleží při jaké příležitosti nápoj konzumuji. Vždy však preferuji naše originální výrobky s dlouhou tradicí. Při posezení s přáteli si dám čtyřletou Starou Mysliveckou Reverse, na party si namíchám long drink z Blend 42 vodky a při odpolední pauze si ke kafi dám panáka vaječného likéru Vaječný sen.

Jaké další výrobky byste nabídl fanouškům k ochutnání?
To je podobné, velmi záleží na příležitostech a co očekává fanoušek. V našem sortimentu máme pro všechny něco, co každý fanoušek ocení. Kdybych to přirovnal k fotbalové kvalitě, tak u nás najdete jak Barcelonu, Teplice nebo FK Novosedlice. Rád bych zmínil, že v rámci významného výročí založení naší společnosti Palírna U Zelného Stromu, kdy příští rok budeme slavit 500 let, jsme připravili mnoho zajímavých a hodnotných výročních limitovaných edicí. Vzpomenu Stará myslivecká, která zraje v sudech po cherry nebo třicetiletý myslivec či dvacetiletá meruňkovice. Nedávno jsme se spojili s luxusní palírnou na destiláty Kleiner, kde máme vzácné kousky slivovice nebo hruškovice, které odebírají restaurace s michelinskou hvězdou. Jak říkám u nás si každý najde to svoje.

O Vás víme, že v sousedním Ústí nad Labem dlouhodobě podporujete lední hokej. Jaké je Vaše partnerství v současnosti tam?
Ústecký hokej podporujeme pravidelně přes dvacet let. Byly jsme dlouhou dobou generálním partnerem, pomohli jsme klubu dostat se do extraligy a v posledních letech jsme byli majitelé tohoto klubu. V současnosti jsme dali příležitost novému vedení a odprodali většinový podíl. Stále však budeme podporovat ústecký hokej, což považujeme za naší povinnost vzhledem k tomu, že máme sídlo v Ústí nad Labem.

Partnerem klubu jste se stali před touto sezónou a hned jste se zařadili mezi ty nejvýznamnější. Co Vás k Vašemu rozhodnutí vedlo a co si od spolupráce s FK Teplice slibujete?
Ve vašem klubu vidíme podobnost s naší firmou. Bohatá tradice, poctivá práce, spolehlivý výkon a vysoké ambice jít dál a překročit hranice české fotbalové ligy a ochotu za splnění tohoto cíle tvrdě pracovat. Samozřejmě vidíme oboustranně výhodné obchodní záležitosti mezi klubem a námi a navázání výhodných vztahů s dalšími partnery klubu.

Vidíte svou příležitost a věříte, že i skrze teplický fotbal můžete dosáhnout lepší a účinnější prezentace Vaší společnosti?
Je to jedna z důležitých faktorů, ale jak jsem již říkal není toho momentálně to rozhodující.

Máme za sebou tři domácí střetnutí, měl jste čas je navštívit osobně?
Jelikož jsem velmi časově vytížen ještě ne, ale plánuji se podívat na příští domácí zápas s Bohemkou, jinak ale sleduji všechny zápasy.

Jak obecně zápasy prožíváte, ty fotbalové, i ty hokejové?
Jelikož jsem celý život sportoval, prožívám navštívená sportovní utkání velmi emotivně a jsem rád když se vítězí.

Co byste závěrem popřál našim fanouškům a co popřál i přímo FK Teplice?
Divákům přeji, aby se na každém utkání bavili, zažili vzrušující fotbalové momenty, viděli mnoho gólů do brány hostí a plno zvučných fotbalových jmen a významných klubů. FK přeji, aby příští rok postoupil, když ne do Ligy mistrů, tak určitě do Evropské ligy.