• OUT 71. DIALLO - IN 71. HOPI,
  • OUT 78. HURAL  - IN 78. ŠTERCL,
  • OUT 84. LAŇKA  - IN 84. BREZOVSKÝ,
  • OUT 84. KOČKA  - IN 84. KOZEL.

" B-tým Sklářů zajížděl v neděli ráno k mistrovskému utkání 13.kola ČFL na hřiště SK Viktorie Jirny, kde má svoji základnu rezerva pražské Dukly. Tepličtí v průběhu týdne velmi vážně uvažovali o přeložení utkání kvůli zásadnímu množství absencí. Z důvodu zranění nebo nemoci chyběli Čítek, Hadinec, Liška, Sinu a Procházka, nejstaršímu dorostu vypomáhájí brankář Četverik s útočníkem Tadeášem Vachouškem a k A-týmu se připojili Rezek a Bulmaga. A tak měli trenéři Jamrich a Ljevakovič k dispozici během týdne jen 8 hráčů do pole a jediného brankáře Fialu. I přesto se žluto-modré béčko v rámci momentálních možností poctivě připravovalo na duel s Duklou a s pomocí obránce Laňky, útočníka Dialla a na lavičce se čtyřmi hráči z dorostu U18 ročníku narození 2004 chtělo Duklu rozhodně alespoň potrápit.

Úvod zápasu ale patřil jednoznačně domácím, kteří již v 17.minutě vedli 2:0 po dvou brankách šikovného a hbitého korejského útočníka Seung-bin Kima. Hostům nešlo po špatném vstupu do utkání s přibývajícím časem upřít snahu, ale Dukla byla jednoznačně aktivnější a hlavně produktivnější, ve středu hřiště získávala většinu odražených míčů právě díky Kimovi a také díky skvěle hrajícímu Kottovi a okamžitě přecházela do rychlých a nebezpečných kontrů. Obrovskou příležitost ke snížení skóre na rozdíl jediné branky měli Skláři ve 37.minutě po tvrdé střele Kočky, kterou vyrazil domácí brankář Štefan jen na kopačky francouzského útočníka Dialla, ale jeho zblokovaná střela se jen otřela o břevno a následně i o pravou tyč, aby v domácí síti nakonec jen těsně neskončila. A tak ve 39.minutě znovu udeřilo na druhé straně, když Dukla navýšila své vedení na poločasových 3:0 díky agilnímu Hudcovi.

Do druhého poločasu chtěl trenér Jamrich oživit hru svého týmu, když do středu hřiště posunul Ljevakoviče a Laňku a naopak na stopera stáhl mladého Lukáše. Tento tah se ukázal jako velmi dobrý a tepličtí měli rozhodně více ze hry, získávali i větší množství odražených míčů, ale bohužel k vážnějšímu ohrožení branky domácích se dostávali jen velmi sporadicky. Za zmínku stojí tak jen dalekonosná střela aktivního Vobeckého, kterou domácí brankář v 60.minutě jen s velkou námahou vyrazil konečky prstů na roh. Domácí během druhé půle hlavně kontrolovali své vedení  a využívali každou možnost k ohrožení branky teplického Němečka zejména prostřednictvím rychlých brejků.  A tak nakonec Dukla i přes výraznou snahu Teplic již do závěrečného hvizdu hlavního rozhodčího Ježka neinkasovala a zaslouženě tak hlavně díky výkonu v prvním poločase získala tři mistrovské body a posunula se tak v tabulce ČFL o jediný bod před hostující Skláře."

" Těžko se mi dnešní utkání hodnotí a mrzí mě hlavně špatný vstup do utkání, kdy nám domácí během 11 minut vstřelili dvě laciné branky po našich zbytečných chybách. I přes problémy se sestavou jsem hráčům věřil, že jsou schopni hrát s Duklou rovnocennou partii. Domácí ale první poločas zvládli skvěle a díky tomu dnes zaslouženě zvítězili. Musím své hráče pochválit za výkon ve druhém poločase, kdy i přes nepříznivý vývoj skóre utkání nezabalili a do poslední chvíle zaměstnávali domácí defenzivu. Těší mě také fakt, že se nám podařilo dostat na hřiště na pár minut i všechny mladé hráče z naší osmnáctky, kteří tak mohli na vlastní kůži zažít atmosféru třetiligového duelu a všichni se své šance zhostili nebojácně a s velkým odhodláním.

Věřím, že se na další domácí utkání v sobotu na hřišti v Dubí proti pátým Živanicím dokážeme znovu kvalitně připravit a mohu všem našim fanouškům a příznivcům slíbit, že pro zisk tří bodů uděláme maximum. "