Daniel Šmejkal hodnotí podzimní část sezóny

Daniel Šmejkal má za sebou druhá podzim jako lodivod Teplic, jeho týmu se podařilo získat o bod více než tomu bylo v minulém roce. Jak se teplický kouč na podzim dívá? To se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Bodově je podzim relativně dobrý, ale herně to už úplně podle představ nebylo. Souhlasíte?
Myslím, že jsme neměli špatný herní vstup do sezóny, inkasovali jsme ale hodně branek. Vyvrcholilo to zápasem na Spartě, kde náš výkon nebyl vůbec dobrý. Od té doby jsme začali více bránit, inkasovali jsme díky tomu méně gólů. Hra dopředu ale nevypadala vůbec dobře. Až v závěru sezóny se nám povedlo odehrát dobrý zápas s Plzní, na Dukle už jsme pak hráli dobře. Kluci totiž po Plzni získali sebevědomí. Potvrdilo se, že psychika ve sportu znamená hodně. Abych to shrnul, byly věci negativní i pozitivní. Bodů je potřeba si vážit, ale na druhou stranu jsme měli utkání, kdy se štěstí přiklonilo na naši stranu.

Někteří hráči nehráli tak dobře jako na jaře, ale to asi bude tím, že není jednoduché si udržet formu po celý rok.
Máte pravdu, tak to je. Odehrát 30 prvoligových utkání za rok ve výborné formě je složité. Na jaře jsme prakticky neměli zraněného hráče, všichni měli stoprocentní formu. Teď už někteří měli zdravotní problémy, výpadky se na nich projevily. To k fotbalu patří.

Jaké jsou ještě další důvody toho, proč jste na jaro nedokázali navázat?
Do ligy jsme vstoupili s velkým sebevědomím, ale zkrátka jsme nehráli dozadu tak dobře, jako jsme hráli v minulé sezóně. Myslím si, že góly dávat umíme, ale nemůžeme věřit, že když budeme pravidelně inkasovat dvě branky za zápas, tak vždy tři dáme. Souhlasím, že v herním projevu jsme za jarem hodně zaostávali. Věřím, že si teď v zimě odpočineme a na jaře budeme velmi dobří, stejně jako jsme byli před rokem.

Před sezónou jste dostal od vedení za úkol hrát o pohárovou Evropu. Bude platit i pro jaro?
Chtěli jsme obhájit pozice, jaké jsme si na jaře vydobyli. Máme před sebou ještě 14 kol, chceme v nich získat maximální počet bodů. Ještě ale na otázku neumím konkrétně odpovědět, protože s vedením se o ní budeme teprve bavit.

Pojďme k některým hráčům. Začneme od brankáře. Myslím si, že Jakub Diviš zraněného Tomáše Grigara zastoupil nad očekávání dobře.
Souhlasím. Kuba Diviš k nám přišel právě kvůli tomu, aby v případě potřeby nastoupil za Tomáše. Jsem rád, že jsme ho udělali, s jeho výkony jsem spokojený. Co se Tomáše týče, tak už začíná trénovat. Do přípravy se rovněž půl roku po operaci zapojil také Jakub Hora.

Velmi dobře se prezentoval také mladíček Alex Král.
To nás moc těší. V Teplicích chceme adaptovat mladé hráče do prvoligového kádru, s Alexem se nám to podařilo, navíc se zabydlel i sestavě reprezentační jednadvacítky. Ještě máme Patrika Žitného a Dominika Šupa, jsou to talentovaní hráči. Věřím, že je v zimě dobře připravíme a na jaře budou moct do ligy zasáhnout.

Na hostování máte Suchana s Trubačem. Zůstanou?
Budeme to teprve řešit. Suchan se neprosadil, nepřesvědčil nás. Trubač podal například s Libercem velmi dobrý výkon, pak to trošku stagnovalo. Je to ale velmi pracovitý hráč, má potenciál. Co se nestability výkonů týče, tak se u mladičkých hráčů předpokládá.

Trošku za očekáváním zůstával Alois Hyčka, ale proti Plzni a na Dukle podal velmi dobré výkony.
Nemyslím si, že byl za očekáváním. Na jeho pozici hrál Martin Fillo. Když Lojza nastoupil, byl vidět pohyb. V poslední době jsme se rozhodli Filla přesunout do středu hřiště, Lojza začal hrát a příležitost chytil za pačesy.

Jaké budou změny v kádru? Jistý je odchod stopera Šušnjara, spekuluje se i o odchodu Filla.
Šušnjar je jasný, s ním už jsme se po Dukle rozloučili. Žádné další odchody uzavřené nejsou. Jak to tak ve sportu bývá, spekulace jsou různé. Brzy budeme vědět víc, podle toho se pak rozhodneme o posílení mužstva, zatím máme čas. Každopádně chceme oživit kádr, záležet bude také na ekonomice klubu. Určité zásahy do kádru ale udělat chceme, díváme se na všechny posty.