Daniel Trubač: Formu bych vyměnil za tři body pro tým

Už už to vypadalo, že branka Daniela Trubače bude v duelu s Opavou vítězná. Nakonec ale hosté srovnali a Teplicím zbyl jen bod. Dobře hrající Trubač smutnil. „Radši bych svou formu vyměnil za body pro tým,“ říkal.

Měl jsi u svých předchozích gólů také takové štěstí, jako jsi měl u toho do sítě Opavy?
Nevím, jestli mi pomohlo i před tím, spíš ne. Proti Opavě jsem ho ale měl. Jsem za to rád, v posledních zápasech jsem se dostával do šancí. Zaplaťpánbůh, že mi spadl gól i v lize.

Míč před brankářem skočil po tvé hlavičce. Jak bys situaci popsal?
Byl to dlouhý balon od Páti Žitného, já se postavil bokem. Myslel jsem, že je gólman blíž. Vůbec nevím, jestli to pak byla nějaká jeho velká hrubice, nebo míč divně odskočil. Já jen viděl, jak míč loví v bráně, šel jsem se pak radovat.

Ta oslava byla netradiční. Ukazoval jsi gesto VARu?
To bylo směrem k Alexi Královi. Ukazoval jsem, že mám na hlavě krabici, že to tam takhle sklouzlo. Byl to vzkaz jemu. (úsměv)

Co se změnilo, že hraješ oproti minulému roku v základu?
Myslím, že jsem si dal do hlavy, že musí být víc produktivnější. To je takový odrazový můstek. V posledních zápasech jsem se dostával do šancí poměrně hodně. Pořád na to myslím a produktivitu se snažím zlepšit.

Po té koronavirové pauze se ti daří, i s přátelákem proti Ústí máš bilanci tři góly a jedna asistence.
Asi mám formu, ale mohlo by to být rozhodně lepší. Radši bych ji zahodil a dal týmu tři body, než hrát dobře a mít jen bod.

Jak se cítíš na podhrotové pozici?
Cítím se tam fajn. Jsem malý, tak ty míče, které mi lítají na hlavu, nejsou ideální, ale mám volnost pro výběr místa, to je pro mě důležité; můžu si najt místo, kde budu sám, abych si mohl vzít míč.