Devatenáctka byla pár vteřin od prodloužení v semifinále ME

Reprezentace do 19 let sehrála na mistrovství Evropy výborný semifinálový zápas s Anglií. Rozhodl ho gól v nastaveném čase, v poslední minutě ho dal Nmecha. Celý zápas odehrál na české straně teplický obránce Alex Král, na lavičce pak zůstal další hráč Teplic brankář Jan Plachý.

Byla to vyrovnaná bitva s šancemi na obou stranách. Ty největší přišly až v samém závěru, kdy mohly oba týmy strhnout vítězství na svoji stranu. Šašinkovu střelu hlavou vyškrábl z pod břevna anglický gólman, cestu do sítě nenašly ani dvě Královy střely. Když už se schylovalo k prodloužení, zakončil poslední akci zápasu efektně i efektivně anglický útočník Nmecha.  Anglie prohrála jen tři z předchozích 29 utkání a v základní skupině šampionátu neztratila ani bod, český celek s ní ale sehrál vyrovnanou partii a dokonce byl střelecky aktivnější. V první půli měl největší šanci DaSilva, který v 38. minutě z velkého úhlu z hranice vápna napálil tyč.

Po přestávce začali výrazně hrozit i Češi. V 53. minutě pálil vedle Turyna o chvíli později pak nezamířil mezi tyče ve velké šanci ani hlavičkující Šašinka. V 69. minutě Sessegnon dostal míč na brankáře Jedličku, ale gól kvůli ofsajdu neplatil. Přestože Angličané v tu chvíli více drželi balon, český celek byl nebezpečnější. Šašinkovu hlavičku v 71. minutě však skvěle vytáhl nad břevno gólman Ramsdale. Tři minuty před koncem se pak ve dvojité šanci neprosadil Král.

Oba týmy hrály i v závěru velmi útočně, jako by se chtěly vyhnout blížícímu se prodloužení. Střídající Nmecha nejprve v 90. minutě ještě hlavou přestřelil, ale v samém závěru nastavení už byl úspěšnější, když patičkou umístil balon do sítě po Edwardsově průniku. Angličané se tak mohou těšit na finále s Portugalskem, které porazilo Nizozemce rovněž 1:0.

„Na mých hodinkách bylo pět vteřin do konce,když jsme dostali gól. Samozřejmě, že takovýhle zápas takhle prohrát si nepřeje nikdo, ani hráči, ani trenér. Musím ale poděkovat hráčům za předvedený výkon. Řekl bych, že hráli až za hranicemi svých možností, ale bylo to dané tím, že hráli semifinále mistrovství Evropy. Věděl jsem, že v nich je daleko víc, než jsme do současné doby předváděli. Nikdy jsem nepochyboval o tom, že tito hráči mohou reprezentovat naši zemi na takovéto úrovni. Vždycky jsem tomuto týmu věřil, což dneska potvrdil. I když se nám nepovedl můj cíl, vyhrát mistrovství Evropy. Pro nás dneska tímto turnaj skončil, ale budeme dlouho vzpomínat na krásnou zemi Gruzii, skvělou organizaci a na super podmínky, které jsme tady měli," řekl po utkání trenér Jan Suchopárek.

Anglie "19" - Česká republika "19" 1:0 (0:0)