FC Viktoria Plzeň - FK Teplice - komentář k zápasu

Infarktový průběh nabídlo utkání 20. kola 1. Gambinus ligy na půdě nováčka z Plzně. Přestože domácí vedli už o tři branky, nakonec Tepličtí prodloužili sérii neporazitelosti na osm zápasů a uhráli remízu 3:3. Žlutomodří předvedli neuvěřitelné vzepětí, když během čtyř minut smazali výrazné manko a nechybělo mnoho, aby se nakonec radovali z vítězství. V poslední minutě dal čtvrtý gól Rilke, ale jeho zásah nebyl pro ofsajd uznán.

Domácí nováček vlétl do utkání jako uragán a energický vstup korunoval dvěma góly v úvodní dvacetiminutovce talentovaný Fillo. Přestože ve druhém poločase přidal ještě další mladík Limberský třetí trefu, Plzni to k výhře nestačilo. Tepličtí povstali z mrtvých a během čtyř minut vyrovnali. „Měli jsme utkání fantasticky rozehrané, ale pak přišel neskutečný výpadek a my za něj zaplatili dvěma cennými body,“ uvedl zklamaný Martin Fillo. „Viděli jsme krásné utkání, na které se nám trenérům ale moc hezky nekouká. Gólům předcházely individuální chyby,“ přiznal teplický kouč Vlastislav Mareček. „Cením si vůle mužstva, které chtělo své chyby napravit a nakonec se to podařilo,“ potěšilo ho. I přes hrůzostrašný vývoj zápasu stále věřil v bodový zisk. „Tak jasně, jinak bych na střídačce nemohl být. Je dobré, že se Martin Fenin chytil hned po svém vystřídání a strhl celé mužstvo. Má to připsané k dobru,“ usmál se Mareček.

FC Viktoria Plzeň - FK Teplice 3:3 (2:0)
Branky: 14. a 18. Fillo, 61. Limberský - 68. Fenin, 69. Džeko, 72. Rada z penalty. Rozhodčí: Adam - Košec, Hojsík. ŽK: Vágner, Rada, Fillo, Barteska - Hunal (8 ŽK - 2 zápasy stop), Kaufman, Rilke, Verbíř (4 ŽK - 1 zápas stop). ČK: 75. Fillo. Plzeň: Bičík - M. Knakal, Rada (74. P. Knakal), Zakopal, Smola - Fillo, Pilař, Barteska, Limberský - Vágner (73. Kousal), Bednář (81. Šíma). Teplice: Poštulka - Kaufman, Rada, Hunal, Tesařík - Doležal (46. Džeko), Sabou, Benát, Verbíř (88. Klein) - Rilke, Kroupa (64. Fenin).