FK Teplice_x_SK Dynamo České Budějovice - komentář k zápasu

Už od čtvrté minuty sice nečekaně prohrávali, nakonec však Tepličtí stav utkání s Českými Budějovicemi otočili a pěti góly soupeři uštědřili debakl. V atraktivním duelu, kterému udávali rytmus prakticky jen ofenzivně naladění žlutomodří, se za domácí trefili Rilke, Klein, Doležal a dvakrát Verbíř, střelce první branky dokázal v budějovickém dresu napodobit už jen Pivoňka. Teplice protáhly svou domácí neporazitelnost na jednadvacet zápasů a v tabulce uhájily pětibodový náskok na třetí Olomouc.

Když budějovický Plocek už ve 4. minutě tvrdou střelou umístil za Poštulkova záda přesný centr Grubera, měl poslední tým tabulky na Stínadlech nakročeno k senzačnímu výsledku. Tepličtí však ihned po inkasované brance vyrukovali na soupeře s ofenzivní smrští a účinným presinkem dostali České Budějovice pod tlak.

V 6. minutě ještě mířil hlavou vedle Mašek, už o pět minut později se ale domácí radovali z vyrovnání. Svým prvním gólem v sezóně se o něj postaral Emil Rilke, který pohotově dorazil do branky Feninovu střelu do břevna. Ve 28. minutě se v podobné situaci po Doležalově přímém kopu ocitl neúnavný Mašek, jenže těsně před odkrytou brankou nedokázal přesně zamířit. Zápas přesto nabíral na obrátkách a ještě do poločasu se jednou měnilo skóre. Vedení na stranu Teplic strhl ve 38. minutě Klein, jenž se důrazně prosadil po rohovém kopu.

Třebaže Budějovičtí téměř celý první poločas působili hodně zakřiknutým dojmem, úvod druhé půle jim vyšel podobně jako první minuty utkání náramně. Nejprve si ve 49. minutě zhluboka vydechli při Feninově dělovce do břevna, a pak o minutu později opět udeřili jako blesk z čistého nebe. Krajčík nacentroval před Poštulku, kde Pivoňka povedeným volejem vyrovnal. Hosté předvedli úžasnou produktivitu: teprve druhá střela mezi tři tyče skončila druhým gólem.

Tepličtí přesto nesložili zbraně a s velkým nasazením se znovu hnali na branku budějovického Kafky. Ten svůj tým podržel v 58. minutě, když nekapituloval při závaru před svou brankou, kde ze tří metrů postupně pálili Fenin, Mašek a následně Rilke. Po hodině hry však už tolik štěstí neměl: Verbíř se ze dvaceti metrů napřáhl a parádní střelou přidal třetí, nakonec vítězný gól Teplic.

Závěr utkání by zřejmě vypadal zcela jinak, kdyby hostující Lafata v 81. minutě proměnil svůj nadějný průnik, který brankář Poštulka odvrátil do zámezí.

Vlastislavu Marečkovi opět vyšla sázka na dravé mládí. Rilke dal gól, Fenin dvakrát nastřelil břevno a také střídající Mareš se ukázal v dobrém světle, když v jedné ze dvou velkých šancí nastřelil tyč. Další branky však přidali zkušenější Doležal a Verbíř. Prvně jmenovaný v 83. minutě proměnil penaltu za faul na Maška, druhý pak v nastaveném čase obral gólmana Kafku o míč a pohodlně přidal pátý gól.

Tepličtí sice České Budějovice rozstříleli pěti góly, což se jim naposledy podařilo před čtyřmi lety v zápase s Plzní, přesto se ještě půl hodiny před koncem obávali o výsledek. Přesvědčivým vítězstvím však nakonec uhájili solidní náskok na druhém místě. Třetí Olomouc šest kol před koncem stále ztrácí pět bodů.

FK Teplice - Dynamo České Budějovice 5:2 (2:1)
Branky: 10. Rilke, 38. Klein, 60. a 90. Verbíř, 84. Doležal (pen.) - 4. Plocek, 49. Pivoňka. Rozhodčí:Šedivý - Hojsík, Novák. ŽK: 41. Klein, 61. Doležal - 38. Kafka, 45. Chlebek, 53. Pončák, 74. Homoláč.Diváci: 3986.

Nejlepší hráč Teplic podle fkteplice.cz: Jiří Mašek.

FK Teplice: Poštulka - Kaufman, Rada, Klein, Ryška - Doležal, Szabo, Verbíř - Rilke (63. Krmaš), Mašek (88. Abanda), Fenin (78. Mareš).

Střely na branku: 12 - 3
Střely mimo: 7 - 4