Finále MOL cupu bude v Teplicích!

O kompletním obsazení finálového souboje MOL cupu bude sice jasno až 4. května, po semifinálové odvetě Sparty s Jablonce, již nyní je však známo místo finálového střetnutí. Poprvé v novodobé historii české pohárové soutěže se dějištěm závěrečného střetnutí o nejcennější trofej stává náš stadion Na Stínadlech v Teplicích. Zápas je na programu ve středu 18. května od 18:15 hodin.

V květnovém finále se již jistě představí fotbalisté Mladé Boleslavi, jejich soupeř vzejde ze semifinálového duelu Jablonec - Sparta. A i to bylo důvodem, proč při místě finálového zápasu padla volba právě na Teplice, které jsou ze všech případných třech míst snadno dostupné. Místo utkání mělo být původně stanoveno dříve, ale termín určení odsunula účast fotbalistů Sparty ve čtvrtfinálových bojích Evropské ligy, kvůli které se změnilo i původní datum zápasu

„Teplický stadion byl vybrán na základě možného složení finálové dvojice, je v dobré dojezdové vzdálenosti pro potenciální soupeře i jejich fanoušky. A samozřejmě splňuje veškeré náležitosti týkající se infrastruktury i bezpečnosti, které finále pohárové soutěže vyžaduje,“ uvedl Tomáš Bárta, ředitel oddělení TOP soutěží FAČR.

Teplice se tak stávají jubilejním desátým stadionem, kde domácí pohárová soutěž vyvrcholí.Čtrnáctkrát se finále uskutečnilo na strahovském Stadionu Evžena Rošického, kde se zápasy konaly od roku 1994 nepřetržitě do roku 2004, a následně se sem souboj vrátil ještě v letech 2007, 2008 a 2009. Po jedné účasti pak zaznamenala Olomouc, Liberec, pražská Letná i Eden, Jihlava, Plzeň, Chomutov a naposledy Mladá Boleslav.