Hodnocení podzimu mládeže: U12

Hlavní trenér mužstva kategorie U12 Marek Vait hodnotí uplynulý podzim svého mužstva.

Jak hodnotíte podzim vašeho mužstva?
"Podzimní část pro nás byla ve znamení seznamování a to jak se smyslu seznamování hráčů mezi sebou, jelikož se sešlo hodně nových hráčů z různých klubů, tak i ve smyslu seznamování se s novými podmínkami, protože kluci přešli z kategorie přípravek do kategorie mladších žáků. Všichni hráči přišli výborně připraveni, ale přesto pro nás začátky byly velmi těžké. Měli jsme problémy s větším hřištěm, které sebou přináší přechod do mladších žáků a vyšší fyzické nároky. Nejvíce jsme bojovali s využíváním prostoru, vnímání spoluhráčů i protihráčů a s obrannou činností. Hra byla velice chaotická, živelná a neuspořádaná. Kluci však udělali během tří měsíců velký pokrok. Společně se zlepšenou orientací v prostoru přišlo zlepšení hry, které vedlo k tomu, že v průběžné tabulce jsme se umístili na 2. místě. Dále jsme se kvalifikovali na hlavní turnaj Ondrášovky."

S čím můžete být spokojeni?
"Spokojeni jsme s tím, že se nám podařilo během tří měsíců vytvořit dobrou partu kluků, kteří na sobě chtějí pracovat a vytváří si dobré konkurenční prostředí."

Na čem naopak plánujete zapracovat?
"Potřebujeme zapracovat na rychlosti jak s míčem, bez míče, tak i na rychlosti rozhodování, prvním dotyku s míčem, pohybu bez míče, střelbě, která vede k proměňování vyložených šancí, obranné činnosti jednotlivých hráčů a v neposlední řadě na rozehrávce brankáře."

Kdy zahájíte zimní přípravu?
"Přípravu zahájíme 5. ledna 2017."

Co máte v jejím rámci na programu?
"Máme v plánu několik zajímavých halových turnajů, z toho jeden zahraniční, skoro každý víkend přátelské utkání se zajímavými soupeři, nejzajímavější z nich jsou obě pražská „S“. Dále nás v březnu čeká soustředění v Roudnici nad Labem."