Hodnocení sezóny 2016/2017 (A-tým)

Ženské áčko odehrálo úspěšnou sezónu pod vedením trenéra Roberta Borosche, ve které se umístili na 2.mistě se ztrátou čtyř bodů na Braník. Trenér zhodnotil uplynulou sezónu a prozradil plány do nové sezóny.

Je za Vámi konec sezóny, ve které jste na 2. místě. Jak velký úspěch je to pro tým?
První rok pod hlavičkou FK Teplic, jako nováček ČFL žen jsme mile překvapili nejen sebe, vedení, ale doufám, že i fanoušky. Začátek podzimu jsme nezačali moc dobře, hned první dvě kola jsme prohráli, jak s Bohemkou, tak s Braníkem. Od Jablonce se vše zlomilo a čtrnáct kol jsme neprohráli. Myslím, že se nám celá sezóna vydařila.

Když jste vstupovali do ligy, napadlo vás, že budete hrát tak vysoko?… že budete bojovat s pražskými kluby o přední příčky?
Tak určitě jsme si tohle nemysleli, náš cíl byl na podzim se umístit do pátého místa, co se nám povedlo a skončili jsme čtvrtý s malým odstupem na Bohemku, Zlíchov a Braník. Začátek jarní sezóny pro nás začal skvěle. Výhra na Bohemce, která v té době vedla tabulku dále remíza doma s Braníkem, který byl jednoznačně nejlepší z celé ČFL a zaslouženě vyhrál soutěž. Pro nás tyto dva zápasy byli klíčové, a protože jsme uhráli čtyři body, tak jsem věřil, že budeme hrát o špičku tabulky.

Od třetího kola jste byly na vítězné vlně. Až v předposledním utkání přišla Boleslav, která tuto sérii přerušila. Byl na vás soupeř dobře připraven, anebo co bylo příčinou prohry?
Ano, celou sezónu jsme se vezli na vítězné vlně i když někdy se štěstím jsme vyhráli, ale to k fotbalu patří. Musím přiznat, že předposlední zápas v Mladé Boleslavi bych už nechtěl zažít. Tak trochu jsme si s p. Skýpalou, (který mi vypomáhal s družstvem, za což mu děkuji) říkali, že jsme děvčata málo nahecovali a začátek jsme dost podcenili a mysleli si, že se nám nic nemůže stát. Vše podstatné jsem řekl po utkání v hodnocení zápasu. Pro nás je to poučení, musíme být připraveni na všechno.

Kterou část sezóny povařujete za více vydařenou?
Tak obě části se vydařili i když bodově to vypadá na jaro. Podzim byl také dobrý, řekl bych, že děvčata si fotbal užívala více než na jaře, ale to je můj názor.

První sezóna pod hlavičkou FK Teplice. Jak jí celkově hodnotíte?
První rok pod vedením Teplic hodnotím celkem kladně. Vím, že nejde vše ihned a je pravda, že se s námi učí stále pracovat, ale to nejdůležitější máme. Kvalitní tréninkové a zápasové zázemí, máme kde trénovat, hrát zápasy a jezdíme autobusem na každé venkovní utkání. Další sezóna bude určitě zase o něco lepší.

Plánujete na novou sezónu nějaké nové posily?
Určitě plánujeme posílit tým, některé jsme už oslovili a snad je to na dobré cestě. Také se nám do letní přípravy vrátí Badinková a Fridrichová které byli dlouhodobě zraněné. Na novou sezónu určitě ještě někoho oslovíme.

Máte nějaké připravené akce na letní přípravu, které byste mohl prozradit?
Můžu prozradit, že letní příprava začne koncem července a chtěli bychom odehrát také pár přípravných zápasů. Dále prozradím, že poslední srpnový týden jedeme na soustředění do Modré u Děčína, kterým zakončíme přípravu.