Ing. Pavel Šedlbauer: Lukáš Přerost zná klub i mužstvo detailně

Tiskové konference k představení nového trenéra FK Teplice se zúčastnil také předseda představenstva FK Teplice Ing. Pavel Šedlbauer, který se ve svém úvodním slově vrátil k odchodu bývalého trenéra Petra Rady. "Samozřejmě jsem nebyl šťastný z nastalé situace, kdy jsme uvolnili trenéra Radu do Slavie Praha. Filosofie klubu je taková, že nikoho nechceme proti jeho vůli držet. Pokud má někdo jiné ambice než být v Teplicích, tak to bereme v potaz. Chtěl bych panu Radovi ovšem poděkovat za odvedenou práci, protože páté místo i semifinále poháru nejsou špatné výsledky. Sice jsme chtěli hrát evropské poháry, což se nepodařilo, ale to je sport. Musím ocenit ligové umístění, protože bylo zařazeno několik nových hráčů a přesto se podařilo tým stabilizovat, aby se dostal do vrchních pater. Měli jsme se Slavií několik jednání a pan Rada neodešel zadarmo, což by ani nebylo fér," pronesl Ing. Pavel Šedlbauer.

Poté již došlo na představení nového kouče: "Novým trenérem bude Lukáš Přerost. Má dokončené potřebné trenérské vzdělání (UEFA Profi licence), několik let pracoval ve funkci asistenta u prvního týmu, takže zná prostředí A mužstva detailně. Navíc se pod trenérem Radou podílel na přípravě, proto v této volbě vidíme logické pokračování filosofie, o které jsme přesvědčeni, že je správná."

"Chceme všechno budovat ze základny, kterou mají Teplice, proto nechceme jen brát trenéra, který má jméno, ale bude vyhlížet nějakou lepší nabídku. Pan Přerost bude pod velkým tlakem, ale při jeho mládí má jistě progresivní názory, které by mohly přinést oživení do týmu. Navíc tu vyrůstal, zná dokonale prostředí celého klubu a má zkušenosti s vedením teplických týmů od žáků až po juniorku. Věřím, že právě touto cestou můžeme v Teplicích vybudovat velkoklub, ale velkoklub stabilní a podle našich lokálních možností," zakončil Šedlbauer svůj proslov.