Jakub Diviš: Remíza je spravedlivá

Jakub Diviš přispěl dobrým výkonem k remíze Teplic v Mladé Boleslavi. Brankář, který na Stínadla přišel právě z „Bolky“ byl ostře sledovanou postavou duelu 10. kola. Utkání zvládl a po jeho skončení mohl hovořit o spokojenosti.

Jak se ti povedl prestižní zápas v Mladé Boleslavi?
Prestižní určitě byl. Chtěli jsme ten zápas zvládnout bodově, abychom si něco odvezli, to se povedlo, tak si myslím, že bod bereme. Podle mě je zasloužený, zápas měl asi tak dopadnout. Po prvních patnácti minutách nám ale chvíli trvalo, než jsme se adaptovali, ale pak to byl vyrovnaný zápas. Proto je remíza spravedlivá.

Jaké jsi měl nakonec na stadiónu pocity?
Byl jsem až sám překvapený, že jsem byl v klidu. Bál jsem se toho, myslel jsem si, že budu přemotivovaný. V týdnu jsme se to snažil korigovat, říkal jsem si, že je to jen další ligový zápas o tři body. Pro mě to bylo specifické, vždyť znám každého hráče, všechny na stadionu, pár fanoušků. Jakmile jsem ale vlezl na hřiště, tak jsem se koncentroval a vše bylo normální.

Říkáš, že jsi byl při zápase v klidu. Po druhé obdržené brance jsi ale úplně v klidu nebyl a dokonce vyfasoval žlutou kartu. Proč?
Tam jsem v klidu opravdu nebyl. Stalo se to dva metry ode mě, Matějovský šel do centru otevřenou podrážkou, měl ji metr a půl nad zemí. Kdyby tam Krob nechal hlavu, bůh ví, jak by dopadl. Z mého pohledu to byla jasná nebezpečná hra, evidentní faul.

A co říkal rozhodčí?
Že Krob nešel do hlavy. Nechci se na to vymlouvat, rozhodčí nepískl. Z mého pohledu to ale byl faul.

Dostal jsi dva góly, za nepříznivého stavu 1:2 jsi ale vychytal Mebrahta a chvíli poté Vondrášek vyrovnal. Takový důležitý zákrok vždy potěší, že?
My už hráli vabank, hodně na riziko. Měli jsme Bolku pod tlakem, byla zavřená na své půlce, ale povedl se jí brejk. Naštěstí to Gol Gol nedal a nám se pak povedlo vyrovnat.