Jakub Dovalil bude novým sportovním ředitelem FK Teplice

Bývalý dlouholetý trenér české reprezentace do jednadvaceti let Jakub Dovalil se stane novým sportovním ředitelem FK Teplice, tento post byl neobsazený od léta.

Ředitel FK Teplice Petr Hynek během hledání nového sportovního ředitele jednal s několika kandidáty, vybrán byl nakonec dosavadní kouč reprezentační dvacítky Spojených arabských emirátů. "Pan Dovalil nás přesvědčil svým pohledem na fotbal, má také díky svému působení u mládežnických reprezentací a ve slavistickém skautingu velký přehled o mladých hračích. V neposlední řadě věříme, že do našeho klubu zapadne také lidsky," říká k výběru Petr Hynek.

Dovalil začal s trénováním již ve dvaceti letech v pražském Motorletu. V jeho kariéře následovala roční stáž u mládeže německého tymu 1. FC Köln, po návratu do České republiky pak působil u mládeže Slavie Praha. Mezi lety 2002 - 2008 postupně vedl reprezentace České republiky od U16 po U20, od roku 2008 byl lodivodem reprezentační jednavacítky až do loňského domácího evropského šampionátu. Od léta 2015 se stal Jakub Dovalil šéfem skautingu Slavie Praha a následně zamířil do Spojených arabských emirátů k místní reprezentaci U20. Nyní se Dovalil stává posilou managementu FK Teplice. "Nabídky Teplic si moc vážím, definitivně mne přesvědčilo osobní jednání se všemi členy představenstva klubu, jejich pohled na fotbal a celkové transparentní fungování klubu, proto jsem se rozhodl pro návrat z Emiráů a věřím, že pomohu uplatnit nabyté zkušenosti u reprezentací a ze zahraničí ve prospěch teplického fotbalu. Na novou funkci se moc těším," sdělil krátce po potvrzení angažmá v Teplicích Jakub Dovalil.

Dvaačtyřicetiletý fotbalový odborník zahájí působení v Teplicích 15. ledna a bude úzce spolupracovat s trenérem A mužstva Danielem Šmejkalem. Současně bude také zodpovědný za sportovní koncepci mladeže. Dovalil hovoří německy, anglicky a italsky.