Jakub Hora: Viděli jsme, že to půjde, když budeme jezdit!

Tepličtí fotbalisté plichtili v Karviné 1:1. Jedinou jejich branku dal ofenzivní záložník Jakub Hora z pokutového kopu. Hora mimochodem uzavřel podzimní střelecký účet „sklářů“, v Karviné ho symbolicky i otevřel.

Remízu berete?
Je spravedlivá. S ohledem na průběh zápasu bod bereme. My do zápasu vůbec nevstoupili dobře, nějakých 50 minut jsme byli všude pozdě, nebyl tam drajv. Pak jsme zjistili, že se s nimi dát hrát, když budeme v pohybu. Měli jsme ale líp vyřešit brejky, líp si hlídat ofsajdy. Věřím, že bychom vyhráli.

Proč vám to tak vázlo?
Těžko říct. V týdnu jsme se na to připravovali… Říkali jsme si, že na ně musíme vletět, ale nešlo to. Už proti Boleslavi to nebylo dobré. Teď jsme viděli, že to půjde, když budeme jezdit. Musíme se od toho odpíchnout.

Ty si srovnal na 1:1 z penalty. Co si měl před ní v hlavě?
Že to kopnu doprostřed a dám gól. (úsměv) Brankář ale zůstal stát.

Zatrnulo ti?
Už když jsem kopal do balonu, tak jsem viděl, že brankář stojí. Nekopl jsem to úplně doprostřed. Berkovec to měl na ruce. Po zápase mi říkal, že věděl, že to budu kopat doprostřed. Tak jsem mu odpověděl, že to měl chytnout, když to věděl. (smích)

Už si říkal, že jste měli poté řešit lépe brejky. Co jim chybělo?
Větší přesnost. A v náběhu jsme byli věčně v ofsajdu. To jsme si měli pohlídat. Posledních 40 minut bylo hodně o bojovnosti. Bylo vidět, že chceme něco urvat. My ale musíme takhle hrát celých 90 minut!