Jan Knapík odehrál dva zápasy za jednadvacítku

Teplický obránce Jan Knapík odehrál kompletní dvě utkání za český národní tým do jednadvaceti let v rámci kvalifikace o Mistrovství Evropy této věkové kategorie v roce 2023.

Svěřenci Jana Suchopárka nastoupili ke dvěma zápasům na hřištích soupeřů, nejprve podlehli Anglii 1:3 v Burnley a poté dokázali remizovat 1:1 ve Slovinsku, i když hráli dlouhé oslabení po vyloučení Karabce.

Kvalifikace ME U21 2023
Anglie - Česko 3:1 (3:1)
Branky:
4. Vitík vl., 11. Gordon, 30. Balogun – 40. Karabec z pen.
ŽK: Thomas, Aarons – Kaloč, Gabriel, Koubek.
Rozhodčí: Fabbri - Tegoni, Bresmes (vš. Itálie)
Anglie: Bursík - Aarons, Guehi, Harwood-Bellis, Thomas - Skipp, Ramsey, Gallagher (89. Cresswell) - Gordon, Balogun (77. Gibbs-White), Palmer (73. Gomes).
Česko: Kovář – Gabriel, Vitík (88. Hranáč), Knapík, Fukala (46. Jurásek) – Kaloč, Žambůrek – Karabec (73. Kohút), Čvančara (34. Červ), Šulc – Sejk (72. Koubek).

Slovinsko – Česko 1:1 (1:0)
Branky:
32. Zec – 59. Čvančara.
ŽK: Karabec, Žambůrek, Sejk, Hranáč.
ČK: Karabec.
Rozhodčí: Padžić - Hallin, Ekman (vš. Švédsko).
Slovinsko: Turk - Trontelj, Zabukovnik, Stojinović, Španring – Žugelj (71. Tičić), Svetlin, Casar - Zec, Flakus Bosilj (84. Cipot), Matko (84. Koderman).
Česko: Kovář – Fukala, Vitík, Knapík, Jurásek – Kaloč (85. Hranáč), Žambůrek – Daněk (46. Červ), Karabec, Šulc (85. Ševčík, 90.+3 Koubek) – Čvančara (76. Sejk).