Jan Rezek: Základ úspěchu je vzadu udržet nulu

​Jan Rezek po reprezentační přestávce vyhlíží se svými spoluhráči zápas Teplic v Brně. Žlutomodří se pokusí přikovat Zbrojovku ke dnu tabulky a sami se vyhoupnout na pozici, ze které je blízko jarnímu boji o Evropu.

Jaké utkání v Brně očekáváte?
Těžké, tak jako každé v lize. Na hřištích soupeřů máme nepříznivou bilanci, tak uděláme vše pro to, abychom to změnili a přivezli nějaké body.

O reprezentační přestávce vydal portál HET ligy zajímavé statistiky. Například v efektivitě zakončení jsou Teplice druhé za Plzní, ale co se týče četnosti střelby, patří do podprůměru.
Je hezké mít podobné statistiky, jako má Plzeň, ale na druhou stranu málo střílíme. Je to o tom, víc se pokoušet pálit. Myslím, že máme kvalitní tým, kluky, kteří umí vstřelit branku. Musíme být víc agresivní kolem vápna, těch gólů pak budeme dávat víc.

Velmi příznivá je statistika standaredek, v nich žlutomodří ligu vedou, dávají z nich nejvíce gólů!
To je určitě skvělé! Máme spoustu kluků, kteří jsou typově vysocí a silní v soubojích, to je super. Na druhou stranu jsme měli na začátku sezóny problém s defenzivními standardkami. Už jsme je zaplaťpánbůh vylepšili.

V obraně se lepšíte zápas od zápasu. Poslední tři podzimní kola ukážou, jak moc je defenziva vypilovaná, že?
Je pořád co zlepšovat. Ze začátku nás hrozně trápilo, že dostáváme velký počet branek. Teď už jsme odstranili individuální chyby, už jich neděláme tolik. Základ úspěchu je vzadu udržet nulu. My jsme schopní si šance vytvářet, tak když v tom budeme pokračovat a nějaký gól vstřelíme, tak to bude super. Bylo by krásné udržet ve třech posledních zápasech nulu.