Jan Rezek: Zápas na Dukle byl zlomový

Zkušený Jan Rezek dal v Praze na Julisce druhou branku Teplic, která žlutomodré uklidnila. Skláři nakonec vyhráli na Dukle 2:0 a podzim uzavřeli se ziskem 23 bodů.

Jaké má střelec druhé branky, která přispěla k výhře, po utkání pocity?
Krásné branky, jste zapomněl dodat! (smích) Říkali jsme si, že není možné, abychom za celý podzim nevyhráli venku. Jsme moc rádi, že se to potvrdilo a my vyhráli. Asi nám pomohl ten první gól a také to, že soupeř šel před přestávkou do deseti.

Od začátku jste si za třemi body šli, byli jste aktivní. Výhra je tedy zasloužená!
Na druhou stranu měla i Dukla šance. My měli štěstí, že to Fillo nádherně trefil, oni pak nastřelili tyčku. Zápas byl otevřený, štěstí se ale přiklonilo k nám, za to jsme hrozně rádi.

O půli byla situace trochu podobná té z Brna, kde jste před sebou také měli celou druhou půli proti deseti. Připomínali jste si to?
Myslím, že ani ne. Říkali jsme si, že můžeme hrát trpělivě, že se budeme snažit držet balon vepředu a přidat druhý gól, který by nás uklidnil. To vše se vyplnilo. Škoda, že jsme nedali i další góly, příležitosti jsme k tomu měli. To je tak jediná kaňka na povedeným zápasu.

A ještě jednou se zeptám na hlavy – měli jste v nich to, že se vám venku nedaří?
Jen jsme si říkali, že není možné, abychom venku za celý podzim ani jednou nevyhráli. Myslím, že kdybychom přivezli z venku víc bodů, tak jsme na tom v tabulce líp. Ale cítíme, že týmy okolo nás mají sílu, takže myslím, že s 23 body můžeme být spokojeni.

Vlastně máte o jeden bod víc než loni.
On ten dnešní zápas byl zlomový. Kdybychom neuspěli, tak by hodnocení bylo asi negativní, v tabulce bychom se propadli. Jak říkám, myslím, že můžeme být teď spokojeni.