Juniorka prohrála v Příbrami

​Fotbalisté Příbrami zvítězili ve druhém domácím utkání v řadě. Po výhře nad Libercem si tentokrát poradili s dalším severočeským celkem. O vítězství nad Teplicemi Středočeši rozhodli dvěma góly v prvním poločase, navíc v tom druhém ještě přidali třetí. Teplice tak porazili 3:0.

Zápas začali aktivněji domácí. Nejprve po centru Pilíka z rohového kopu zakončoval hlavou Polák, ale na bližší tyči poslal míč jen nad branku. Následně Pilík vypustil povedený centr také ze standardní situace na pravé straně, na nějž si naskočil jeden z jeho spoluhráčů, nicméně hlavou prodloužil míč jen na zadní tyč do rukavic hostujícího brankáře Švejdy.

Na druhé straně se dostal do šance po brejku Martirosyan, který obešel dva soupeře a prodloužil míč na Hasila, ten však místo střely nahrával a vystavil svého spoluhráče do ofsajdu. Příbram se nakonec ze svého tlaku dočkala a dostala se do vedení. Po necelé půlhodině hry se po rohovém kopu dostal míč na vápně k Martinu Polákovi, který se rychle zorientoval a nasměroval míč k tyči.

Hosté se snažili rychle odpovědět, ale žádnou větší šanci si nakonec v prvním poločase nevytvořili. To na druhé straně zahrozil nejprve z hranice vápna Pilík, který svou prudkou ránu poslal nad branku, a Ayong po rychlé kombinaci napříč vápnem zakončoval ve vyložené pozici z první jen vysoko nad.

Příbramští se nakonec dočkali zvýšení náskoku tři minuty před koncem poločasu. Dlouhé autové vhazování doputovalo ke Karstenu Ayongovi, jenž si počínal jako mazák, rychle si zpracoval míč, otočil se s ním kolem obránce a prudkou ranou z voleje jej poslal přesně kolem brankáře Švejdy ke vzdálenější tyči.

Druhý poločas začali opět lépe fotbalisté od řeky Litavky. První možnost měl Krameš, který utekl po pravé straně a pokusil se překvapit Švejdu přesnou ranou na bližší tyč, ale hostující brankář vytáhl důležitý zákrok. Dvacet minut před koncem podržel brankář Švejda svůj celek znovu, když pohotově vytáhl hlavičku soupeře po rohovém kopu.

Jedenáct minut před koncem byl jeden z Příbramských faulován ve vápně a domácí dostali k dispozici penaltu. K té se postavil Pavel Pilík a prudkou ránou k pravé tyči posunul domácí do tříbrankového náskoku a definitivně rozhodl o osudu klání.

Příbram - Teplice 3:0 (2:0)