Juniorka se vrátila na vítěznou vlnu

Lídr české skupiny napravil zaváhání na hřišti Bohemians. Teplice bez potrestaného Hasila vybojovaly tři body proti Českým Budějovicím díky dobrému hernímu projevu ve druhém poločase. Severočeši zvítězili 3:0, když se postupně prosadili Červenka, Šup a Martirosjan.

Začátek zápasu byl opatrný. Domácí celek zahrozil poprvé zakončením hlavou vedle pravé tyče. Od té doby to byly Teplice, kdo tvořil hru a měl míč více na svých kopačkách. Luksch v bráně Dynama ustál i zakončení protihráče z hranice pokutového kopu, kdy jej nechali hráči hostů zcela volného. To byla největší šance prvního poločasu.

S bezbrankovým stavem po prvním dějství byl určitě spokojenější outsider utkání z Budějovic. Jenže na začátku druhého poločasu mohli jít Jihočeši do vedení. Nejprve po dobré kolmici Matouška zakončovalo pravé křídlo Budějovic vedle pravé tyči. Poté jeden z hostujících hráčů nevyužil přihrávky z levé strany a ve skluzu minul domácí branku.

Teplice se uklidnily v 55. minutě, když hosté rozehráli špatně rohový kop z levé strany. Poté defenzivě Budějovic utekl Marek Červenka a mezi nohama Luksche dostal míč do sítě.

Favorit zápasu se s tímto zásahem výrazně zklidnil. Od té doby kontroloval hru a nepůsobil tak rozpačitě jako v úvodu druhého poločasu. Dominik Šup využil hostující ztráty, z pravé strany zakončil po zemi křížem k levé tyči a zvýšil tím pádem již na 2:0.

Poté jako kdyby se zápas tak trošku dohrával. Navíc definitivní jistotu tří bodů dal domácím přesnou hlavičkou k levé tyči po centru z pravé strany David Martirosjan. Ve zbytku duelu už si Budějovice nevypracovaly žádnou větší šanci, a tak Němeček udržel čisté konto.