Kapitán juniorky Daniel Richter: Je to super pocit!

​Daniel Richter dovedl z pozice kapitána teplickou juniorku ke druhému místu v Juniorské lize. Žlutomodří tak dosáhli na nejlepší umístění v historii této soutěže a to poměrně výrazně, dosavadním maximem totiž bylo 12. místo.

Dovedl jsi juniorku ke druhému místu v Juniorské lize z pozice kapitána, jaký je to pocit

"Je to super pocit. Po první půlce soutěže, kdy nám odešlo dost hráčů ze základní sestavy (Marek Krátký, Dan Procházka...) a byli jsme na 6. místě, by nás to ani nenapadlo. O to víc jsme to chtěli úspešně dotáhnout, když se nám jaro tak vydařilo."

Před vámi skončila jen neohrožená Sparta, opravdu s ní nebylo možné soupeřit?
"Sparta má úplně jiné podmínky než ostatní kluby v Česku a to se projevuje i v juniorce. Mají stabilní hráčský kádr, který je velmi kvalitní a nejsou závislí na pomoci hráčů z Áčka jako většina týmů v soutěži. Jasně to dokazuje jejich náskok."

Díky čemu to Váš tým dotáhl až ke druhému místo?
"Jedním z důvodů byla určitě výborná parta. Sešli jsme se hráči, kteří si rozuměli nejen na hřišti, ale i mimo něj. Další důvod byl ten, že jsme pochopili co po nás trenér chtěl a snažili jsme se držet našeho herního stylu bez ohledu na soupeře. Styl fotbalu, který po nás chtěl, přinášel výsledky, ale byl také zábavný jak pro nás, tak pro lidi."

Povedla se vám i dlouho série bez porážky, pamatuješ takovou sérii?
"Takovou sérii jsem ještě asi nezažil. Já osobně jsem v mistrovském utkání prohrál až poslední kolo na Spartě, kde naštestí už o nic nešlo. (Na Slavii jsem nehrál kvůli zranění) To znamená téměr po půl roce!Všichni jsme si to užívali a každé další vítězství nás víc a víc motivovalo. Když se vyhrává vše je jednodušší a člověka to více baví."

Závěr soutěže byl napínavý, jak jste ho prožívali?
"Na konci soutěže jsme měli nejtežší los z týmů, které bojovali o druhé místo. Ale věřili jsme, že můžeme porazit každého. Důležitá byla výhra s Ostravou 4:0, která nás dostala před ně. Po našem vítězném zápase s Brnem jsme všichni sledovali na telefonech utkání Mladé Boleslavy v Budějovicích, které bylo dramatické až do konce, ale naštěstí dopadlo přesně tak jak jsme potřebovali."

Zvládli jste závěr na výbornou, ukázalo to vaší psychickou odolnost?
"Řekl bych, že se projevily výsledky práce za celý rok. Na nás nebyl odnikud vyvíjen žádný tlak, nemyslím si, že by nás něco svazovalo. My jsme si konec soutěže užívali a bavili jsme se stejně jako celé jaro. Ale musím říct, že v závěru soutěže nám velmi pomohl Chukwudi Chukwuma a také kluci z dorostu, protože jinak bychom snad ani nedali dohromady 11 hráčů. Kvůli těmhle problémům, které jsme ke konci soutěže měli, je pro nás druhé místo ještě cennější a máme z něj obrovskou radost."