Klub podává stížnost na rozhodčího Pavla Julínka

Teplický klub dnes adresoval předsedovi komise rozhodčích Michalu Listkiewiczovi formou dopisu stížnost na rozhodčího sobotního duelu s Plzní Pavla Julínka. Šlo o reakci na to, že se výkonem hlavního arbitra komise nezabývala na svém včerejším zasedání a to i přesto, že v utkání zaznamenal velké množství chyb, které klub ve své stížnosti konkretizuje.

Jednou z priorit rozhodčích by měla být ochrana zdraví hráčů, ovšem během zápasu s Plzní došlo ke dvěma střetům, kdy se na zemi ocitli hráči po srážce hlavami. Ať v případě srážky Tomáše Vondráška a Marka Bakoše v 56. minutě, tak při srážce Admira Ljevakoviče a Romana Hubníka rozhodčí Julínek nepřerušil hru, ač bylo evidentní, že mohlo dojít k vážnému zranění. Na Tomáše Vondráška dokonce bylo při pokračování hry šlápnuto, z celého souboje si odnesl lehký otřes mozku a musel střídat. V obou těchto případech se pravděpodobně nejednalo o nedovolenou hru.

Dále se FK Teplice ve své stížnosti vrací také k zákrokům, které byly podrobně rozebírány i v zápasovém programu na České televizi. V 19. minutě nebyl odpískaný faul Davida Limberského na pronikajícího Tomáše Vondráška, v téže minutě pak měl Marek Bakoš vidět minimálně žlutou kartu za loket do krku Martina Filla. V prvním poločase taktéž rozhodčí neodpískal faul Jana Kopice na Nivalda.

Kromě těchto situací teplický celek ve své stížnosti zmiňuje také neudělení ŽK Marku Bakošovi za opakované nesportovní chování vůči rozhodčímu během prvního poločasu, neodpískaný faul na Tomáš Kučeru v 86. minutě a skluz Davida Limberského na Martina Filla z nastaveného času druhé půle, který jednoznačně lze posoudit jako surovou hru.