Král s Plachým jsou v semifinále ME U19

​Reprezentace do 19 let zvládla suverénně rozhodující zápas skupiny na mistrovství Evropy. Domácí Gruzii přehrála a po dvou gólech po rohových kopech porazila 2:0. Ve středu si zahraje semifinále proti vítězi skupiny B Anglii od 18:15.

Až na závěrečných asi dvacet minut mělo české mužstvo hru pod kontrolou, soupeře nepouštělo do šancí a dostávalo se do zakončení. Nebezpečné šance přišly v závěru prvního poločasu. Nejprve ve 37. minutě po centru Sadílka hlavičkoval zblízka Turyna, ale gruzínský gólman Čočišvilli bravurně zachránil. O osm minut později už ale nemohl ani on nic dělat proti přesné Šašinkově střele hlavou po rohovém kopu. Gólem do šatny podtrhli Češi velmi dobrý výkon a zaslouženě vedli 1:0.

Po změně stran se obraz hry nezměnil. A v 70. minutě si čeští fotbalisté zopakovali gólový rohový kop. Na zadní tyči zůstal neobsazený Holík a z voleje trefil nechytatelně přes celou branku - 2:0. Gruzínci znervózněli, rozhodčí musel na chvíli přerušit zápas, protože byl zasažen do hlavy předmětem hozeným z hlediště, ale nakonec se dohrálo. V závěru už český celek hlídal dvoubrankový náskok, Gruzie se dostala do nebezpečnějších akcí, ale nejdřív mířil Arabidze dvakrát těsně vedl a pak dvě střely stejného hráče vyrazil pozorný Jedlička.

Celé utkání opět odehrál teplický stoper Alex Král, na lavičce pak zůstal brankář Jan Plachý.