Na Stínadla přichází Siim Luts

Probíhající ročník HET ligy ještě neskončil, ale teplický klub již hlásí první posilu pro příští sezónu. Na Stínadla přichází po konci smlouvy estonský záložník Siim Luts z Bohemians Praha 1905. "Jde o estonského reprezentanta a zkušeného hráče, který už je adaptovaný v českých podmínkách. Věříme, že nám pomůže," říká sportovní ředitel Jakub Dovalil.

Luts je devětadvacetiletým hráčem, který nejčastěji nastupuje na levé straně záložní řady, ale umí zaskočit také napravo či pod hrotem. Poslední dvě sezóny strávil v Bohemians, odkud se přesune na Stínadla, kde podepsal smlouvu na dva roky.

Celkem odehrál Luts v české nejvyšší soutěžit 34 utkání, ve kterých si připsal šest asistencí. V estonské lize, kde nastupoval za Floru Talinn, Viljandi a Levadii Talinn, odehrál 146 zápasů s bilancí 33 branek a 27 asistencí. V týmech Levadie a Flory odehrál také 12 utkání v předkolech evropských pohárů, vstřelil v nich jednu branku a připsal si dvě asistence.