Otto Urma: Takovou šanci musím dotlačit do branky

Otto Urma se po několika zápasech proti Plzni vrátil do základní sestavy Teplic. Hned ve třetí minutě mohl otevřít skóre, ale k lítosti všech Tepličanů nastřelil pouze břevno. Po utkání ho právě tato největší šance Sklářů hodně mrzela.

Teplice jsou smutné, byly lepší, ale Plzeň o body obrat nedokázaly…
Myslím, že to všichni viděli. Celý zápas jsme se snažili, bojovali jsme. Je to škoda. Oni z jedné akce dali gól, my měli tři čtyři šance a branku jsme nedali.

Ten gól padl po levé straně, kde jsi hrál. Co se tam stalo?
Byl tam křižný balon, já jsem tam zabíhal až k Petrželovi, dobře si to tam narazili a já náběh úplně nezachytil. Bylo pak pozdě hasit to ve vápně, Petržela dal míč pod sebe na Bakoše, který nám dal gól. Neuhlídali jsme ho.

Vše mohlo vypadat úplně jinak, kdybys už ve třetí minutě dal gól. Kolik chybělo?
Asi pár centimetrů, šlo to do břevna. Nevím, jestli to ještě tečoval plzeňský obránce, ale tohle se musí proměnit, byla tam víceméně prázdná branka. Jestli jsem to mohl řešit líp? Měl jsem to na dlouhou nohu, šel jsem s obráncem do šprajcu. Musím se na to ještě podívat, abych zjistil, kde byla chyba, ale myslím, že se to musí jakkoliv dotlačit do branky.

Ve druhé půli už jste to měli těžké, Plzeň zalezla a zdálo se, že zdržuje.
Ona zdržovala celý druhý poločas, rozhodčí jí ani kartu nedal. Musím, že jsme ale udělali maximum, jen proměnit šance… Celý tým jezdil po prdeli, jen to štěstí trošku chybělo.

Na vaší straně byli i diváci, po zápase vám tleskali.
Když je to odbojované, odježděné, hra je dobrá, tak to diváci ocení. Jsme rádi, že nám poděkovali, my jim také děkujeme, fandili celý zápas. Doufám, že příště to bude zase, ale s bodovým ziskem.

Jaký byl ten tvůj návrat do sestavy?
Těšil jsem se na něj, jen škoda, že jsem nedal gól, mohlo to vypadat úplně jinak, oni by se museli tlačit do útoku, mohli jsme mít jejich obranu otevřenou. Jinak já jsem byl na šanci připravený, trénoval jsem i o něco víc, abych byl kondičně na tom dobře. Jen škoda té mojí koncovky.