Patrik Žitný: Měli jsme si výsledek pohlídat

Patrik Žitný dal druhý gól v řadě, k vítězství nad Mladou Boleslaví ale tentokrát nepomohl. Přesto byl právě mladičký Žitný vyhlášený mužem zápasu.

Třetí ligová branka, poprvé neznamenala tři body. Je ta nejsmutnější, když nemá tříbodovou hodnotu?
Určitě, ale aspoň má cenu bodu. Chtěli jsme zvítězit, měli jsme k tomu dobře nakročeno. Mrzí nás, že to nevyšlo, že jsme zápas ztratili na konci.

Ten gól byl krásný, celá ta akce byla krásná. Kam bys ho zařadil?
Já si vážím všech třech. Dnes to byla práce celého týmu. Brejk byl skvěle rozběhnutý už od Kůči. Pak jsem to dostal skvěle od Rézi a dával jsem do prázdné brány.

Co jste to tam měli s Alexem Králem za tanečky na oslavu té branky? To jste někde viděli?
Bylo to originální mezi mnou, Alexem a Vaňousem. Ani nevím, koho to napadlo dřív.

Byly to nějaké brazilské tance, nebo spíš místní teplické?
Asi spíš místní teplické. (smích)

Co ta remíza pro vás znamená? Jistotu záchrany už máte jistou, můžete hrát uvolněně. Je to znát?
Už hrajeme uvolněně, myslím, že to docela dobře vypadá. Bohužel se nám nepovedlo vyhrát. Budeme to chtít napravit v Karviné.

Co je příčinou? Soubor chyb při inkasované brance, nebo to, že jste nedali druhý gól?
Kdybychom přidali druhý gól, tak už to máme víc pohlídané. Jednogólový náskok je zrádný. Měli jsme si to pohlídat líp, hráli v deseti; byly tam nějaké chyby, pak standardka.

Laco Takács říkal, že bod je zasloužený, že to bylo nahoru a dolů. Souhlasíš?
Ve druhé půli od gólu to už bylo nahoru dolů, samý brejk. Ale nevím, jestli to byl remízový zápas. Pro nás je to škoda.