Pavel Moulis: Myslím, že patříme v tabulce výš!

Forma záložníka Pavla Moulise nabírá na obrátkách, minulý týden skóroval při remíze na Baníku, na včerejší výhře se pak podílel jedním gólem a jednou asistencí, ale sám si uvědomoval, že ještě několik dalších příležitostí se mu nepodařilo proměnit.

Nezatrnulo vám po vyrovnání? Předtím jste tam spálil několik šancí a mohlo se zlou obrátit...
Je to tak, jak říkáte, místo abychom vedli o dva, tři, možná čtyři góly po poločase a ten zápas byl uklizený, tak tam spálíme stoprocentní šance a pak si dáme góla zase skoro sami. Z autu tam propadne míč přes čtyři hráč, já tam zapomenu zavřít zadní tyč a Nešický dá gól do prázdné. O poločase jsme si řekli, že jsme lepší, máme víc šancí a musíme to zvládnout. Nakonec jsme díky bohu zvládli a máme důležité tři body.

Pro Opavu to byl klíčový zápas, aby se vrátila do boje o záchranu, vnímali jste to podobně?
Říkali jsme si, že je ten zápas pro nás hrozně důležitý, ale pořád zbývá do konce sezóny hodně zápasů, takže i hodně bodů. Kdyby nás dneska Opava porazila, tak nás dotáhne na pár bodů, ale touhle výhrou jsme jim naopak uskočili my. Musíme teď makat dál.

Co říct k tomu prvnímu gólu, bylo to špičkou kopačky?
Truby mi to hezky dal a já jsem udělal pohyb, že půjdu za hráče a šel jsem na přední, povedlo se mi to líznout kopačkou a zapadlo to hezky na zadní tyč.

Proti Ostravě gól, proti Opavě 1+1, vrátila se forma?
Nevím, jestli se mi vrátila, ale každý ofenzivní hráč se prezentuje hlavně čísly, teď mám 2+1 ze dvou zápasů a za to jsem hrozně moc rád. Doufám, že to bude pokračovat, ale hlavní je tým, abychom se dostali do herní i výsledkové pohody. Možná je to klišé, řiká to spousta týmů, ale já si opravdu myslím, že patříme v tabulce výš!

Teď už máš v sezóně 3 branky a 4 asistence, což je z hlediska kanadských bodů tvé maximum, čím to je, že se takhle daří? Může to být i návratem na hru s klasickými záložníky s novým trenérem?
Nějakým způsobem jsme ustálili sestavu, nastupuju pravidelně, cítím důvěru, díky tomu se mi hraje dobře. Za bývalého trenéra jsem nastupoval i na jiných postech, ale na to se nemůžu vymlouvat ani se k tomu vracet, teď mi to vyhovuje a to je super.

Je to teď nejlepší týden v aktuální sezóně?
Nevím, jestli nejlepší, protože v prosinci se nám taky dařilo, ale začátek jara byl hodně špatný. Zvedli jsme se až se Slavii, pak jsme mohli vyhrát na Baníku, kdyby nebyla ta zbytečná penalta, v týdnu jsme zvládli pohár a dnes výhra, takže super. Teď jsme si tím hodně pomohli i v hlavě, je to totiž i hodně o psychice.

Opava si trošku stěžovala na trávník, jak se tobě jako technickému hráči na tom trávníku hraje, je na to nějaký fígl?
Žádný fígl na to není, je potřeba hrát jednoduše, dostat balón rychle nahoru a tam se o něj poprat. Trávník je takový jaký je, ale momentálně se s tím nedá nic dělat.