Petr Hynek: Sledujeme hráče u nás i v zahraničí, potřebujeme někoho přivést

Ředitel klubu Petr Hynek je rád, že se A mužstvu podařilo dostat do prostřední skupiny pro FINÁLE FORTUNA:LIGY, ale už v pátečním zápase s Mladou Boleslaví očekává od týmu zlepšený výkon. Současně také říká, že je v letním přestupním období potřeba přivést nové hráče a že momentálně neeviduje žádnou nabídku na někoho ze současného kádru. Více se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Jaké máte pocity po skončení základní části?
Jsme šťastní, že jsme zachránění, ale rozhodně nejsme spokojení! Šťastní proto, že nebudeme hrát o záchranu, protože psychická deka, která na týmu leží, by na něm ležela dál, mohl by to skončit až baráží. Pravděpodobnost, že bychom do ní zahučeli, není malá.

Co očekáváte od série s Mladou Boleslaví?
Především zlepšený výkon! Věřím, že z kluků spadne ta deka, že se poperou a zabojují o Evropu!

Na předsezonní tiskové konferenci jste o touze hrát pohárovou Evropu mluvili. Cíl tedy zůstává?
Cesta do Evropy je ještě dlouhá, pět zápasů v play off ligy, pak předkola, ale pokud existuje šance, tak se ji pokusme chopit! Prioritní je ale nepravit dojem z posledních čtyř zápasů. Výkonnostně a herně to bylo hodně špatné. Lidi neošidíte, ti to vidí. Špatní jsme byli nejen v útoku, ale i v obraně, dostali jsme hodně gólů. Týmově to nebylo dobré.

Takže rozumíte fanouškům, když pískají a jsou negativní.
Naprosto jim rozumím. Proto chci, aby byl v dvojzápase výkon takový, abychom si pak řekli, že jsme udělali pro postup maximum. Opravdu věřím, že z kluků stres spadne, protože po fotbalové stránce mají na to, aby hráli s kýmkoliv vyrovnanou partii.

Proč podle vás byly výsledky a hlavně hra v posledních kolech na tak špatné úrovni?
Nějakou míru hraje to, že se někdo zranil, do toho byly také karetní tresty. Kádr není nejširší. Dlouhodobě mimo hru je Luts, k němu přibily opory Krob, Ljevaković, Moulis a i další.

Zajímavé je, že mizérie nastala po utkání se Spartou. Skvěle odehraném utkání s nešťastnou tečkou.
Odehráli jsme výborný a divácky atraktivní zápas. Jestli to na hráče nějak dolehlo… Řekl bych, že ano, že je to psychicky vyčerpalo.

Přitom všichni je chválili, že se nemají za co stydět, že ten výkon byl fakt skvělý.
Je možné, že na ně dolehlo i to, že si pak mysleli, že na jiné týmy stačí slabší výkon. Ale tomu moc nevěřím. Spíš se přikláním k té první variantě. A do toho ta zranění, karty…

Zmínil jste šíři kádru. O tom, že kádr není bůh ví jak široký, jste ale věděli už od zimy, kdy někteří hráči odešli.
Ano. Věděli jsme, že odejdou Král a Vaněček. Snažili jsme se tým posílit, i když ta hlavní obměna měla přijít na řadu v létě. Chtěli jsme hlavně posilu do útoku, ale vyvinulo se to tak, že ceny, za které nám byli hráči nabízeni, nebyly v našich možnostech. Nebo jsme úměrně k jejich kvalitám tolik peněz za ně nechtěli dát. A také jsme se nedohodli. Se Spartou jsme jednali o Pulkrabovi a Drchalovi, řešil to sportovní úsek. Sparta nakonec řekla, že ani jednoho neuvolní. Drchal se do sestavy dostal, ale Pulkrab skoro nehrál.

Nebojíte se investovat?
Rozpočet je stabilní, je naplněný. Ale nemáme na to, abychom kupovali hráče za deset milionů. V zimě jsme si to vyhodnotili tak, že jsme koupili Trubače. O něj jsme stáli, v závěru podzimu nehrál špatně, po příchodu trenéra Hejkala dostal nový impuls. Je pravda, že teď se trošku zadrhnul, stejně jako se zadrhnul Žitný. Věřím, že se oba znovu nastartují. U Trubače věříme, že to byla dobrá investice, je to mladý a perspektivní hráče.

V létě tedy bude větší obměna, nákupy hráčů?
Už se to řeší, sportovní ředitel Štěpán Vachoušek sleduje hráče v tuzemsku i v zahraničí, na západ i na východ. Například dvakrát jsme byli ve Španělsku sledovat hráče z nižších soutěží. Jsme v kontaktu s manažery, hráče sledujeme pomocí moderních aplikací. A samozřejmě řešíme i české hráče.

Budou nákupy závislé na tom, jestli někoho prodáte?
Prodej teď žádný neřešíme. Potřebujeme hlavně někoho přivést, trošku to obměnit, provětrat. Ale nedáváme to do souvislosti s tím, že je to závislé na prodeji některého hráče.

V novinách se objevilo, že je zájem o Horu.
Ale my na něj žádnou nabídku nemáme, takže je to momentálně bezpředmětné. Jakub navíc prodloužil smlouvu, proto by případná nabídka musela být velmi zajímavá i pro klub.