Po reprezentační pauze míříme do Brna

Po reprezentační pauze čekají Teplice poslední tři zápasy podzimu. Dvakrát hrají venku, jednou doma. V sobotu od 16 hodin budou svěřenci kouče Daniela Šmejkala usilovat o vítězství v Brně, kde v posledních dvou zápasech nedostali branku. Zbrojovka je navíc na poslední příčce, výsledkově se jí vůbec nedaří, přestože herně se pod novým trenérem Pivarníkem zvedla.

„Před Brnem máme obrovský respekt. Zbrojovka sama určitě ví, že na poslední místo nepatří. Bude hrát jako o život, aby se vyhoupla na vyšší příčky. Všichni víme, že v naší lize může každý porazit každého, proto jedeme do Brna s velkou pokorou. Na druhou stranu si nepamatuji, že bychom tam někdy nějak vyhořeli. Věřím, že ani tentokrát nepropadneme a body si domů přivezeme,“ vyhlíží sobotní duel pravý bek Tomáš Vondrášek.

Žlutomodří doposud venku získali pouhé dva body, nepříznivou bilanci ze hřišť soupeřů chtějí zlomit. „Necítíme nějaký tlak. Ten by byl, kdyby nám to nešlo i doma,“ tvrdí populární „Vondy“. K němu se přidává i jeho spoluhráč Jan Rezek. „Uděláme vše pro to, abychom nepříznivou bilanci z venkovních hřišť změnili a přivezli nějaké body.“

Teplice oproti první polovině podzimu zlepšily defenzívu. „Na začátku nás to hodně trápilo, dostávali jsme velký počet branek, dělali jsme individuální chyby, dostávali jsme hodně gólů ze standardek. Základem je pro nás udržet vzadu nulu, pořád máme co zlepšovat,“ myslí si Rezek.

Silnou teplickou zbraní jsou naopak jejich standardní situace, v nich jsou v lize nejlepší. „To je skvělé. Máme spoustu kluků, kteří jsou vysocí, silní v soubojích,“ komentuje Jan Rezek účinnou zbraň Sklářů. Mínusem je ale podprůměrný počet střel, které žlutomodří v průměru vyšlou za zápas na branku soupeře. Přitom úspěšnost střelby mají po Plzni druhou nejvyšší. „Musíme se o střelbu víc pokoušet. Myslím, že máme kvalitní tým a kluky, kteří umí vstřelit branku. Musíme být víc agresivní kolem soupeřova vápna, těch gólů pak budeme dávat víc,“ má Rezek recept na zvýšení produktivity.

Jak se ofenzivní plán podaří Teplicím plnit v Brně? Fanděte žlutomodrým v sobotu od 16 hodin!