Rozhovory s talenty: David Schettl

Dnešním úvodním rozhovorem chceme zavést tradici, kdy budeme pro webové stránky našeho klubu zpovídat nadějné mladé hráče z dorosteneckých a také ze žákovských kategorií, kteří zaujmou svým mimořádným výkonem v aktuálním ligovém kole.

A dnes začínáme Davidem Schettlem, urostlým stoperem, který je oporou zadních řad teplické devatenáctky a charakterním člověkem, na kterého se spoluhráči a trenéři mohou vždy spolehnout a je s ním skvělá spolupráce jak na hřišti, tak i mimo něj.

Davide, můžeš nám krátce popsat svou dosavadní fotbalovou kariéru ?

S fotbalem jsem začínal v šesti letech v mosteckém Baníku. K fotbalu mě vlastně přivedl můj táta, bývalý dlouholetý hráč a mládežnický trenér Mostu, který momentálně působí jako hlavní trenér mužů v divizním FK Seko Louny. Po devíti letech strávených v Baníku Most jsem ve svých 15-ti letech přestoupil do Teplic, kde jsem aktuálně členem kádru nejstaršího dorostu U19, který hraje nejvyšší I.Celostátní ligu této věkové kategorie.

Na jakém postu hraješ a jaké jsou tvé silné stránky ?

Nejčastěji hraju stopera a nebo defenzivního záložníka, který má na starosti hlavně obranné úkoly a pohybuje se před stoperskou dvojicí. Myslím si, že mou předností je hlavně střelba ze střední vzdálenosti a také ofenzivní myšlení. Přesto, že dostávám od trenérů spíše defenzivní úkoly, strašně rád hraju dopředu a podporuji ofenzivu.

Jaké jsou tvé fotbalové cíle a sny, kdo je tvým fotbalovým vzorem ?

Mým největším snem je zahrát si v nejvyšší české soutěži v dresu FK Teplice. Mým klukovským snem je si jednou zahrát na Estadiu Santiago Bernabéu, kde působí aktuálně nejlepší tým světa Real Madrid CF. Ze světových hráčů obdivuji nejvíce dva hráče právě z madridského Realu – líbí se mi klid a přehled německého záložníka Toniho Kroose a také skvělá levá noha španělského reprezentanta Marca Asensia.

V úterním mistrovském utkání I.Celostátní dorostenecké ligy proti Příbrami jsi dvěma brankami a rozhodující proměněnou penaltou zajistil svému týmu první dva body v nové sezóně. Jaké byly tvé pocity po utkání ?

Byly to důležité body pro náš tým, ale já měl po zápase bohužel velice smíšené pocity. Těsně po skončení utkání jsem se dozvěděl o úmrtí svého dědy, který zemřel právě ve stejnou chvíli, když jsem vstřelil první branku do sítě Příbrami. Rád bych tyto své góly věnoval právě svému dědovi, který byl velkým fotbalovým nadšencem a také mým velkým fanouškem.