Smlouva o spolupráci s Drážďany podepsána

Na konci měsíce srpna jsme vás informovali o tom, že šéftrenéři mládeže Dynama Dresden a FK Teplice, Volker Piekarski a Martin Dolinský, se dohodli na spolupráci obou klubů. V pondělí 27.září byla podepsána smlouva mezi oběma kluby. Smlouvu za oba kluby podepsali právě šéftrenéři mládeže a poté také ředitelé obou klubů František Hrdlička a Dr. Volker Oppitz.

"Cítíme to jako velkou čest spolupracovat s takto úspěšným prvoligovým klubem," pronesl v úvodu Volker Oppitz. "Bereme to jako úvod naší spolupráce, která naváže spoluprací také v kategorii dospělých," dodal František Hrdlička.

Jak se vůbec celá spolupráce začala rýsovat objasnil šéftrenér mládeže FK Teplice Martin Dolinský: "Během přátelských zápasů mezi jednotlivými mládežnickými celky došlo k prvnímu kontaktu se sportovním vedením mládeže Dynama a po několika nezávazných schůzkách jsme se dohodli na prohloubení spolupráce a podepsat také smlouvu o spolupráci. Oba kluby totiž vnímají, že k sobě mají blízko, do Drážďan to po dálnici není ani hodina cesty a toho by bylo dobré využít."

A jak bude spolupráce přesně vypadat? "Chystáme se na výměnu trenérských poznatků, zkušeností a nejmodernějších trendů v tréninku, také porovnání samotných trenérských škol. Dále máme v plánu trenérské stáže, také stáže pro talentované fotbalisty a především ještě více přátelských zápasů pro všechny kategorie včetně přípravek," dodal Dolinský.