Stanislav Hejkal: Musí v našem výkonu být bojovnost, na to pak naváže výsledek

Trenér Teplic Stanislav Hejkal má před nedělním zápasem „sklářů“ se Slováckem plnou hlavu špatného stavu teplického hřiště. „Musíme tomu přizpůsobit styl hry. Ale pro oba soupeře je to stejné,“ říká. Se Slováckem hrají žlutomodří od 15:00 hodin.

V jakém jste před zápasem se Slováckem v rozpoložení?
Měli jsme špatný vstup do jara, dvakrát jsme prohráli první poločas nula tři. Co se týče výsledků, tak to rozpoložení není dobré. Jsem ale přesvědčený, že to jeden výsledek zlomí. Aby ale přišel, tak tam musí být bojovnost, na to pak naváže výsledek.

Jak vypadal týden před zápasem? Nepoznamenal vás nějak ten odložený zápas?
My se připravovali před týdnem tak, že se bude hrát, dozvěděli jsme se odložení duelu chvíli před výkopem. Takže jsme si místo toho utkání dali tréninkovou jednotku a pak jsme v týdnu pokračovali v přípravě na další ligový duel.

Ale intenzitu tréninků jste určitě přizpůsobili anglickému týdnu, který vás čeká.
To ano. Měli jsme třikrát v týdnu dvoufázový trénink. Přidali jsem na intenzitě.

Jaký bude klíč k vítězství?
Potřebujeme body, potřebujeme výhru, potřebujeme dát víc než jeden gól. Slovácko ze hry dostalo během tří zápasů jen jednu branku. Stojí v defenzivě na pevných nohách.

Ale vypadlo v poháru. Co to s ním udělá?
Většinou pak přijde zklamání. Ale nevěřím, že budou mít hlavy dole. V lize se jim daří, atakují první šestku, chtějí do poháru. Udělají u nás vše pro zisk bodů. Já můžu slíbit divákům, že budeme chtít být tvrdý protivník, budeme bojovat.

Určitě se chodíte dívat na trávník. Jak vypadá?
Žalostně. Ale pro obě mužstva je to stejné. Nechci se na to vymlouvat. Bohužel je to u nás horší a horší. Vedení to může řešit až v létě, body ale potřebujeme už teď. Budeme tomu muset přizpůsobit způsob naší hry.

Ten trávník je opravdu velký problém, že?
Určitě větší než to, že se s Libercem nehrálo a že jsme měli týden herní pauzu. Celkově je to náročné kvůli terénům. Začátek týdne jsme na umělé trávě, pak přecházíme na přírodní povrch, kde se boříme po kotníky v bahně. Je to změna pohybu, velký rozdíl. Na umělce je to jiný sport, ať si kdo chce říká co chce. Tento měkký terén nenasvědčuje kombinační hře. Proto je potřeba vsadit na bojovnost.