Štěpán Vachoušek byl uveden do Síně slávy FK Teplice

​Štěpán Vachoušek po včerejším utkání s Duklou Praha ukončil svou bohatou kariéru. Rozlučka začala již před zápasem, kdy byl teplický kapitán uveden do klubové Síně slávy. Po zápase mu pak dlouho tleskala zaplněná Stínadla, ze kterých nakonec odjel stylově v limuzíně. "Moc děkuju všem za skvělou rozlučku s kariérou, která předčila má očekávání o 100%. Ještě jednou moc díky," říkal po utkání dojatý Štěpán Vachoušek, který může být na svou dlouhou kariéru náležitě hrdý.

Ligovou kariéru zahájil ofenzivní záložník s výbornou kopací technikou a herním přehledem již před téměř devatenácti lety, konkrétně 31. května 1998, kdy nastoupil v závěru utkání proti Jablonci. První ligovou trefu si připsal necelý rok poté, kdy 18. dubna 1999 zvyšoval v 90. minutě na 4:0 proti Hradci Králové.

V zimě 2002 zamířil Vachoušek z Teplic do Slavie a tento přestup je dodnes jedním z nejdražších tuzemských transferů. Po roce a půl ve Slavii následoval přestup do francouzského Marseille, kde se potkal v jednom týmu například s Didierem Drogbou. Z Marseille v létě 2004 odešel na hostování do Austrie Vídeň, to se po roce změnilo v přestup.

Návrat do míst, odkud za báječnou kariérou vyrazil, přišel v létě 2008. Hned rok poté dokázali žlutomodří zvítězit v domácím poháru. Až na krátké hostování ve Spartě působí Štěpán Vachoušek až dodnes v teplickému týmu. Celkem odehrál v nejvyšší domácí soutěži 315 utkání, z toho 268 v teplickém dresu, vstřelil 48 branek a na dalších 33 přihrál.

Kromě skvělé klubové kariéry zanechal záložník s číslem 8 nesmazatelnou stopu také v reprezentačních výběrech. Odehrál 23 zápasů a vstřelil dvě branky v dresu reprezentačního áčka, byl také součástí památného bronzového týmu z Mistrovství Evropy 2004. V jednadvacítce dovedl tým jako kapitán k titulu na Mistrovství Evropy 2002.