Teplice jedou do Jihlavy

Po první porážce v sezoně, která přišla ve 4. kole, jedou Teplice už v pátek na Vysočinu. S Jihlavou, která má na svém kontě pouhé 2 body, je nečeká lehká práce, svěřenci trenéra Michala Hippa se totiž navzdory chudému bodovému zisku prezentují zajímavou kopanou.

Jihlava měla podobně jako žlutomodří těžký los. Doma potrápila Plzeň i Slavii (té sebrala dva body), remizovala v Liberci a padla v Mladé Boleslavi s Hradcem Králové. Hned v úvodním kole přišla o Lukáše Vaculíka, který při souboji utrpěl zlomeninu čelisti. V minulém kole se už ale objevil na hřišti s celoobličejovým krytem, který z Teplic známe od Admira Ljevakoviće. Kádr pátečního soupeře sklářů se v létě hodně obměnil. Přes slabší bodový start je však na týmu znát změna k lepšímu. „Naši situaci si plně uvědomujeme. Do zápasu půjdeme s jednoznačným cílem zvítězit. Na hráčích vidíme velké odhodlání vybojovat kýžené tři body. Moc dobře ale víme, že proti nám bude stát velice silný soupeř. Čeká nás strašně těžký zápas, v němž budeme obzvlášť potřebovat podporu našich fanoušků,“ zní z úst kouče Jihlavy Hippa. Před Teplicemi varuje. „Jde o stabilizovaný tým, který oproti předchozí sezóně doplnili jen Hrubý a Urma. Opírá se o kvalitní a organizovanou defenzívu a v sestavě najdeme několik výrazných individualit.“

Tepličtí tři zápasy po sobě nastoupili ve stejné základní sestavě, bude tedy zajímavé sledovat, jestli trenér Daniel Šmejkal udělá pro utkání na Vysočině nějaké změny. Jednou z nich by mohl být start Jana Kroba, jenž se po zranění dostal proti Mladé Boleslavi na trávník v průběhu hry místo Otty Urmy. „Myslím si, že by to v Jihlavě mohlo být zajímavé utkání. Sice nám to tam herně moc nejde, ale myslím si, že to zvládneme a před reprezentační pauzou si uděláme hezký víkend,“ vylíží bodový import teplický bek.

„Jihlava bude nepříjemná. Sice má jen dva body, ale měla těžké soupeře a vůbec nehrála špatně. Bude chtít bodovat, ale my tam jedeme uhrát nějaké body!“ přidává Michal Jeřábek, další člen defenzivy, která proti Mladé Boleslavi kapitulovala hned dvakrát. „Byly tam nějaké individuální chyby, ukázali jsme si to vše na videu, tak doufám, že se toho vyvarujeme a vy Jihlavě udržíme čisté konto!“ přeje si Jeřábek.

Zápas 5. kola ePojisteni.cz ligy FC Vysočina Jihlava – FK Teplice začíná v pátek, v 18 hodin.

Na jaře Tepličtí prohráli v Jihlavě 2:1, jejich jediný gól dával Vachoušek. Celkem skláři s Vysočinou sehráli deset prvoligových duelů. Pět z nich vyhráli, dvakrát remizovali a třikrát padli. Zdobí je aktivní skóre 20:12.