Teplice skončily na grandfinále eLIGY po boji ve čtvrtfinále

Teplický tým ve složení Dalas a Sobla skvěle reprezentoval na grandfinále eLIGY, během sobotního programu dokázal zvítězit v základní skupině, kde narazil také na obhájce titulu z Plzne, v neděli pak bohužel po obrovském boji padl ve čtvrtfinále s pražskou Spartou po výsledku 2:3 na zápasy. "Jsem neskutečně pyšný na to, jak se kluci prezentovali v celém turnaji. Sobla ukázal svou sílu a podržel hlavně ze začátku, ale poté svůj talent projevil i Dalas. Jsou to sehraná dvojka, která se vzájemně podporuje, i když se druhému nedaří. Věděl jsem, že postoupí, ale že z prvního místa a výhrou nad Plzní? To byla naprostá paráda! Bohužel v nedělním programu jsme měli i trošku smůlu, protože všechny zápasy se Spartou skončili o jednu branku," pochvaluje si manažer FK Teplice esports Štefan Šraga.

Základní skupina začala v sobotu dopoledne zápasem s Baníkem Ostrava, hned v prvním zápase Dalas překvapivě podlehl Totikjepan 1:2, ale následující čtyři zápasy už zvládli tepličtí hráči na výbornou, Sobla porazil Bolekse, stejného hráče pak porazil i Dalas, Sobla porazil rovněž Totikjepan a v pátém zápase zvládl Dalas také odvetu s Totikjepan. Teplice tak zvítězily 4:1. Druhý zápas byl ve znamení žlutomodrého souboje - tedy Teplic a Opavy, po třech zápasech sice teplický tým prrával 1:2, ale v závěrečných duelech zvítězil Sobla i Dalas, takže si Teplice připsaly i druhou výhru, tentokrát 3:1. "Za mě to byl duel s Opavou paradoxně nejtěžší zápas, kde nás ve hře udržel Sobla. Poté už jsem se herně a psychicky zvednul a ukazoval svůj standard," hodnotil své výkony Martin "Dalas" Vujtik.

Do třetího zápasu už šly Teplice s vědomím, že v případě výhry nad Karvinou si v nejkratším možném čase připíší postup ze skupiny. Tomu také odpovídal průběh zápasu, Dalas a Sobla ovládli první čtyři utkání a až v pátém zápasem zaznamenali porážku, která už ale na výhře nic nezměnila. Díky výsledku 4:1 byl tak postup do nedělních bojů stoprocentní. V závěrečném zápase sobotního programu čekal na zástupce Teplic obhájce titulu z Plzně. Za tu nastupuje také eFotbalista roku 2020 T9Laky, jenže tepličtí hráči se nenechali zahanbit ani v konfrontaci s nejlepším českým hráčem. Dalas ho totiž dokázal hned v prvním zápase porazit, když pak Sobla i Dalas porazili také plzeňskou dvojku Ondru17, tak žlutomodří překvapivě vedli 3:0 a měli jistotu vítězství v základní skupině B. Poslední dva zápasy sice už T9Laky ovládl, ale jen kosmeticky tak upravil výsledek na 3:2 pro Teplice. "Dnešní zápasy probíhali pro mě výborně, prvních sedm jsem vyhrál a prohrál jsem až ten osmý s Lakym v 90. minutě. Byl to nejtěžší zápas hlavně psychicky, protože jsem moc chtěl vyhrát," říkal teplický benjamínek Dominik "Sobla" Soblahovský.

V neděli pak pokračoval program čtvrtfinálovými souboji, v tom na Teplice čekala pražská Sparta, druhý tým skupiny D. V prvním zápase nešťastně prohrál Dalas s Emericksonem 1:2 po prodloužení. Pak ale vrátil do hry Teplice výhrou nad Johnym Sobla, který ale následně prohrál s Emericksonem a Dalas tak potřeboval zvítězit v obou následujících zápasech. V tom prvním s Johnym sice prohrával rychle 0:1, ale pak dokázal průběh utkání otočit a šlo se do rozhodujícího duelu. V tom bohužel po tuhém boji Dalas padl s Emericksonem opět 1:2 a Teplice se s e:LIGOU rozloučily ve čtvrtfinále.