Tepličtí v reprezentačním dresu ČR U17

Poslední dva přípravné zápasy před první fází evropské kvalifikace sehrála minulý týden reprezentace do 17 let ve Francii. Svěřenci Václava Kotala hráli s reprezentačním výběrem domácí Francie ve středu a v pátek vždy od 17 hodin v Auch nedaleko Toulouse.

V reprezentačním dresu se na francouzské půdě představili také dva tepličtí hráči - brankář Jan Nejedlý a útočník Vojtěch Šilhan.

První fáze evropské kvalifikace hráčů do 17 let je na programu ve druhé polovině října. Český výběr se v Lucembursku střetne s Faerskými ostrovy, Lucemburskem a Švýcarskem.

Sedmnáctka udržela Francouze a poprvé remizovala

V prvním ze dvou přípravných zápasů ve Francii hrála reprezentace do 17 let bez branek.

"Narazili jsme zatím v přípravě na nejlepšího soupeře. Prověřil nás spíš v obranné než v útočné fázi, protože jsme zbytečnými ztrátami míče v situacích, kdy jsme mohli založit útok, soupeři hodně nahrávali. Za bezgólový výsledek děkujeme velmi dobrému výkonu brankáře Pecháčka. Dalším hráčem, který snese přísnější měřítko, byl v obranné fázi Leskovjan, který se dokázal soupeři vyrovnat v soubojích, získal spoustu míčů. Nedokázali jsme se ale bohužel prosadit v útočné fázi, i když několik náznaků příležitostí jsme měli. Bylo by ale nezasloužené, kdybychom vyhráli, Francouzi byli lepším týmem," řekl k zápasu trenér Václav Kotal.

Statistika zápasu

Francie "17" - Česká republika "17" 0:0

Sestava ČR: Pecháček - Konopásek (62. Uzlík), Míka (58.Šíma), Fišl, Horák - Leskovjan, Alexandr (62. Kaloč) - Hönig (54. Suchochleb), Hezoučký, Majka (54. Šilhan) - Kušej (54. Píchal). Trenér Kotal.

Sedmnáctka podruhé ve Francii neuspěla

Ve druhém přípravném utkání prohrála reprezentace do 17 let ve Francii 0:2.

"Francouzi nastoupili do druhého zápasu s úplně jiným týmem než hrál ve středu, u nás došlo jenom k několika změnám, ale náš výkon byl horší než ve středečním utkání. Málo jsme se dostávali do hry, každá třetí přihrávka skončila na kopačkách soupeře, byli jsme neustále pod tlakem, a i když soupeř neměl moc gólových šancí, tak přesto dal ve 40. minutě gól. Padl z penalty poté, co jsme nestačili reagovat na průnik do vápna, nestačili jsme se zdvojit, abychom situaci vyřešili a následoval zbytečný faul. Ve druhém poločase jsme provedli změny, chtěli jsme zápas zkorigovat, jenže přišel druhý faul v pokutovém území, červená karta pro našeho hráče a pak už to bylo velice složité. Ale řekl bych, že paradoxně v deseti lidech jsme lépe a zodpovědněji bránili a podnikali protiútoky, které sice neskončily gólem, ale měly aspoň náznak toho, co bychom si představovali. To znamená přihrávky za obranu, do prostoru, na náběh. Největší rozdíl právě vidím v tom, že my chceme většinu míčů do nohy, s míčem se točit a pomalu kombinovat, zatímco Francouzi hráli moderní fotbal s přihrávkami do prostoru na nabíhající hráče a s tím jsme měli problémy," zhodnotil trenér Václav Kotal.

Statistika zápasu

Francie "17"- Česká republika "17" 2:0 (1:0)

Góly: 40. Caqueret z penalty, 56. Pau z penalty.

ČK: 56. Šíma.

Sestava ČR: Nejedlý - Suchohleb, Míka (41. Fišl), Šíma, Horák - Uzlík - Šilhan, Kaloč (52. Konopásek), Alexandr (41. Leskovjan), Hönig (41. Kušej) - Píchal (41. Hezoučký). Trenér Kotal.