Tomáš Grigar: Remíza byla spravedlivá

Teplicím doslova vychytal bod. Tomáš Grigar totiž ve třetí minutě nastavení lapil slávistovi Hušbauerovi penaltu a naplno mohla propuknout radost jeho spoluhráčů. Roman Potočný mu dokonce dal pusu, tak moc si Tepličtí bodu z Edenu vážili.

Co říkáš na zisk bodu?
"Získaný bod je vzhledem k tomu, že Slavia kopala v nastavení penaltu, výborný."

Byl jsi rozhodnutý kam skočíš, když si bral Hušbauer míč?
"Ano, už jsem to věděl, když si ho bral. On totiž celý zápas kopal standardky a všechny tak nějak přetahoval na zadní tyč, tak jsem si říkal, že to bude kopat po noze. Naštěstí to vyšlo."

Vypadalo to, jako kdybys do poslední chvíle čekal a pak se snažil co nejvíc odrazit.
"Přesně, je to tak. Čekal jsem, až přiběhne k tomu balonu, abych něco nenaznačil. Pak jsem se odrazil ze všech sil k tyči. On to dal pro gólmana do optimální výšky."
Každopádně ta 93. minuta byla hodně kritická. Co se při ní dělo?
"Každý měl hráče, bránili jsme to osobně. Škoda nám totiž dělal velké problémy. Kromě dvou gólů tam měl i další tři hodně nebezpečné hlavičky. Při standardce jsme se pak dopustili faulu."

V utkání jste dvakrát prohrávali, ale pokaždé jste se dokázali zvednout. To je hodně cenné, že?
"Jak jsem viděl naši hru, tak jsme hráli opravdu dobře. Vůbec jsem neměl strach, že bychom branku nedali. Mně se to líbilo. Kombinačně super, šance také byly. Byl to dobrý mač."

Co ten bod znamená v tabulce?
"Je to cenný bod, Olomouci jsme odskočili na sedm. Ještě ale máme před sebou čtyři kola, bodů je ve hře hodně. V příštím kole máme doma Spartu, pokusíme se zase urvat nějaký bod."

Sparta je silný soupeř, ale říká se, že Teplice na silné soupeře umí.

"Bude to stejné, jak tady se Slavií. Každý čekal, že prohrajeme, že nás budou přehrávat. Nakonec to byl vyrovnaný zápas a remíza byla spravedlivá. Doufám, že to tak bude i se Spartou!"