Tomáš Vondrášek: Fanouškům moc díky!

Tomáš Vondrášek v utkání s Karvinou ukázal, že i on dokáže do vápna výborně zacentrovat. Jeho pravá strana byla pro soupeře hodně nebezpečná, „Vondy“ patřil k nejlepším mužům na trávníku.

Zápas proti Karviné byl hodně náročný, že?
Je to tak. Všichni to v kabině cítíme, je tam vidět obrovská vyčerpanost. Všichni jsme na hřišti nechali vše, jeli jsme nadoraz. Zápasy, kdy to skončí výhrou 1:0, jsou o to cennější.

Jak se ti hrálo? Přišli mi, že tvoje pravá strana byla dnes hodně aktivní…
V předzápasovém rozhovoru jsem byl hecovaný, že se dopředu moc neposouvám… Ne, dělám si srandu. (úsměv) Spíš to vyplynulo ze hry, měli jsme s Fillem víc prostoru, než tomu tak je v jiných zápasech. Kluci vlevo to měli těžší, soupeři se asi budou na Kroba víc soustředit, budou to zavírat.

Hlavně ve druhé půli jste byli hodně obezřetní, hlídali jste si to v obraně, aby nepřicházely nebezpečné situace. Co bylo pro vás nejsložitější k řešení?
Snažili jsme se hrát trošku chytřeji, protože ten zápas byl opravdu náročný. Karviná byla silná ve vzduchu, dávali jsme si pozor na standardky. Několikrát nás podržel Grigar, stopeři společně s ním sbírali centry, co lítaly k bráně. To bylo důležité, v tom vzduchu má Karviná v čele s Wágnerem obrovskou sílu.

Po dvou zápasech jste hráli vzadu v ustálené sestavě. Vnímal si vůbec změny?
Abych pravdu řekl, tak to nějak nepociťuji. V téhle sestavě jsme na jaře odehráli největší část ligových zápasů, ale máme vzadu víc variant, i na tréninku to točíme. Vše je po této stránce v pořádku.

Co se týče sestavy, tak ještě jedna věc – daří se vám na jaře i proto, že jste poslední rok dva pospolu?
Může to tak být. U týmů, které hrají víc pospolu, nebo ta kostra, je to pak na hřišti znát. Doufám, že lidi vidí, že ten fotbal hrajeme celkem fajn, že už jsou tam určité automatismy. Jsem rád, že jsme to do naší hry dostali.

Sen o pohárové Evropě se pomalu zhmotňuje?
Víme o tom a uděláme vše proto, abychom si pohár letos zahráli. Pro některé z nás to může být poslední šance, jak si ho zahrát. Nebo také nemusí, ale podobně dobrá sezóna se nemusí opakovat, nemusí už to být tak blízko. Může, samozřejmě, ale buďme realisti. Letos to sedí, tak proč nedotáhnout do konce. Máme to nadosah.

To cítí i diváci. Jak vnímáte jejich podporu?
Jsem za to moc rád. Když jsme vbíhali na rozcvičku, tak jsem se díval po lidech, moc jich nebylo, říkal jsem si, že si asi dávají na čas. Když jsme pak nastupovali do zápasu, tak jsme byli mile překvapeni, kolik lidí přišlo. Oni jsou jedním z článků dnešního vítězství. Hnali nás dopředu, každý sprint je díky nim lehčí a lehčí. Fanouškům moc díky!