U16: Bohemians Praha vs. FK Teplice 4:2

Bohemians Praha U16    versus         F K  T e p l i c e  U16

4:2 (2:1)

Branky FKT: 17. M.Lukáš, 55. J.Cajthaml

Sestava FKT: D.Zdeněk – J.Kozák , R.Klepáček ( 54. P.Kolárik ), M.Lukáš, M.Hadinec ( 41. S.Kočka) – J.Kovalčík (K) – J.Orgoň, M.Dubnický ( 60. T.Křivohlavý ), F.Gedeon, J.Leder – P.Janda ( 41. J.Cajthaml)

Průběh utkání slovy trenéra Radima Laibla: "Na UMT v pražské Uhříněvsi jsme odehráli další zajímavý zápas. Ofenzivní podívanou odstartovala chyba hostujícího Lukáše, po které se ze samostatného úniku trefil domácí Sochor. v 16. minutě, tedy hned minutu po inkasované brance, zavelel k útočné akci Lukáš, který vyvezl míč přes celé hřiště, posunul ho na Orgoně, který nacentroval do pokutového území domácího týmu. Hlavičku Jandy (jenž měl v nohách poločas za kategorii U18) zastavilo břevno, ale z dorážky se trefil Lukáš - 1:1. V 25. minutě si Lukáš vyhrál osobní souboj s domácím útočníkem, který ale ještě stačil míč nečekaně špičkou posunout před bránu, kde Spizzirri poslal domácí do vedení - 2:1. Druhý poločas začal standardní situací domácích, ze které Sochor navýšil vedení - 3:1. Hosté zápas nevzdali, po zbytek zápasu doslova přišpendili domácí hluboko na jejich polovinu. V 55. minutě se krásně hlavou trefil Cajthaml a snížil - 3:2. Hosté se hnali za vyrovnáním, domácí z těží odolávali, ale neodmítli jakoukoliv příležitost k nebezpečnému protiútoku. Hrál se atraktivní fotbal, který byl přibrzděn "10ti minutým trestem" za žlutou kartu pro hostující tým. I tak hráli hosté otevřenou partii, kterou v 70. minutě potrestal Hollmotz - 4:2. Do konce zápasu se již nic podstatného nestalo."

Hodnocení utkání slovy trenéra Ladislava Jamricha: "Blahopřeji domácím, vyhráli zaslouženě, protože vstřelili více branek než my. Těší mě výkon ve druhém poločase, kde jsme byli mnohem lepším týmem. Ale je potřeba si přiznat, že ze zápasů, kde máme zvláště ve 2. poločase jasně navrch, nedokážeme odejít jako vítězové. Individuální chyby našich hráčů, po kterých soupeř skóruje, a (ne)gólové vyjádření naší převahy - to jsou příčiny. Ale vidím velké světlo na konci tunelu, a za tím si tvrdě půjdeme."

Rozhodčí: David Lafek - Ladislav Pytloun, Martin Bužo

Stadion: UMT - SK Čechie Uhříněves