U16: Tepličtí vezou z Brna 4.místo

Průběh turnaje slovy trenéra Laibla: "O víkendu 13.1. a 14.1.2018 jsme se zúčastnili 16. ročníku halového turnaje O pohár hejtmana Jihomoravského kraje ve sportovní hale v Brně - Maloměřicích. Do sobotních skupinových zápasů jsme vstoupili velmi dobře a porazili jsme slovenskou Petržalku 11:2. V dalším zápase jsme nastoupili proti pozdějšímu vítězi celého turnaje, domácímu týmu z Brna. V zápase jsme tahali za kratší konec a zaslouženě prohráli. Spíše než výsledek nás mrzelo pojetí a přístup hráčů k tomuto utkání. Po zápase jsme museli důrazně kluky upozornit, jaký dres nosí a vysvětlit jim, že bojovnost, koncentrace a týmovost nejsou jen prázdná slova. V posledním utkání, které bylo z hlediska postupových nadějí nejdůležitější, jsme si to rozdali se Slováckem. Zápas jsme odehráli velmi dobře, soupeři jsme moc šancí k zažehnutí jeho nadějí na úspěch nedali a utkání jsme zaslouženě dovedli do vítězného konce po výsledku 5:2. Tímto výsledkem jsme si zajistili postup ze skupiny a vybojovali další dvě těžká utkání pro naše kluky. V semifinále jsme narazili na Olomouc. Zápas, který místní diváci označili za nejhezčí na turnaji a svým zajímavým vývojem motal hlavy bookmakerům ze sázkových kanceláří, jsme nakonec prohráli 4:3. Zklamaní, s minimem sil, ale odhodlaní dosáhnout medailového umístění, jsme vyzvali o bronzovou placku v malém finále nepříjemného protivníka z východního Slovenska – FC Prešov. Velmi vyhrocené utkání plné emocí, s nejlepším brankářem na jedné straně (teplický Zdeněk) a nejlepším hráčem turnaje na druhé straně (prešovský Suslo) skončilo vítězstvím našeho protivníka v poměru 5:3. Bramborová medaile, taky medaile. Unavení, ale se vztyčenou hlavou, jsme opustili moravskou metropoli s jedinou jistotou ... Zítra je trénink … "

Turnajové výsledky a statistiky FK Teplice U16:

ZÁKLADNÍ SKUPINA A:

FKT – FK Petržalka 11:2 (6:2)

Branky Teplic: 3x P. Janda, 2x J. Kovalčík, M. Hadinec, 1x J. Kozák, D. Fakin,F.Gedeon, J. Cajthaml

FKT – 1. FC Zbrojovka Brno 3:14 (1:8)

Branky Teplic: 2x D. Fakin, 1x P. Janda

FKT – 1. FC Slovácko 5:2 (1:2)

2xJ. Cajthaml, 1x P. Janda, J. Kozák, F. Gedeon

SEMIFINÁLE:

FKT – SK Sigma Olomouc 3:4 (1:2)

Branky Teplic: 1x F. Gedeon, J. Cajthaml, I. Zdeněk

O 3.MÍSTO:

FKT – 1. FC Tatran Prešov 3:5 (1:2)

Branky Teplic: 2x P. Janda, 1x J. Cajthaml

Teplice reprezentovali : D. Zdeněk, M. Kosinský - J. Kovalčík, T. Křivohlavý, P. Kolárik, M. Dubnický, J. Kozák, J. Cajthaml, P. Janda, F. Gedeon, M. Hadinec, D. Fakin

Hodnocení trenéra Jamricha : "Turnaj jsme brali jako zpestření zimní přípravy, v konkurenci kvalitních soupeřů jsme určitě nepropadli, ale na druhou stranu nám turnaj odhalil spoustu nedostatků v individuálních dovednostech jednotlivých hráčů, na které se jednoznačně musíme zaměřit v tréninku, aby mohli být hráči konkurenceschopní i v dospělém fotbale. Pozitivem byl jistě přístup všech hráčů. Za zmínku jistě stojí individuální ocenění pro nejlepšího brankáře turnaje, které získal teplický D. Zdeněk."

FOTO: Teplický brankář Daniel Zdeněk

"Poděkování za vynikající organizaci a skvělou sportovní úroveň patří pořádajícímu klubu FC Zbrojovka Brno zcela po zásluze a je pro náš klub čest, se právě tohoto turnaje pravidelně účastnit."

Konečné pořadí turnaje:

1. FC Zbrojovka Brno