U17: FK Teplice vs. SK Slavia Praha 0:3

FK Teplice U17   versus   SK Slavia Praha U17

0:3 (0:1)

Sestava FK Teplice U17: Dombrovskij - Hora, Mikšovský, Novák - Kolárik ( 41.Liška ), Krajíček ( 55.Stružinský ), Černý, Steinsdörfer ( 55.Češpiva ) - Rollinger, Fabián ( 41.Džuban ) - Zaspal.

Hodnocení utkání slovy hlavního trenéra FK Teplice U17 Jaroslava Kolínka :

"Tohle jsou utkání, které potřebujeme hrát. Taková utkání odhalí jak na tom opravdu jsme. Někdy nám stačí jen výsledek a jsme za něj rádi, ale skutečnost v konfrontaci ve hře jde stranou. Nikoho tím nechci urazit, ale obecněv českém fotbale se u mládeže poměřujeme jen postavením v tabulce a výsledkem. Nemyslím, že se tohle děje v Teplicích, přesto je třeba se zamyslet, nad tím, že špička mládežnického fotbalu u nás je daleko před námi.

V tomhle utkání nás Slavia předčila úplně ve všem. V jemné technice arychlosti práce s míčem, v orientaci v prostoru, v pohybu bez míče, v úspěšnosti vyhraných osobních soubojů, ve spolupráci dvou i více hráčů a ve správnosti řešení daných herních situacích a i ve zdravém sebevědomí jejich hráčů.

Pokládám si otázku, co v tréninku děláme jinak, že ten rozdíl je tak markantní. Nemyslím si, že klademe na hráče malé nároky nebo nepracujeme s hráčským sebevědomím, pokud tedy mluvím za kategorii kterou trénuji. Klukům v utkání nejde upřít snaha a nasazení, ale přesto se pro mě stala nevídaná věc, kdy o poločase v kabině nebyl snad žádný hráč, který by chtěl jít na hřiště do druhého poločasu. Podotýkám, že stav byl jen 1:0 pro Slavii Praha a žádná bouřka v kabině nebyla. Ale ten vnitřní pocit toho rozdílu ve hře byl doslova pro hráče, nerad bych použil až moc silného slova, ale ponižující. Ve druhém poločase byl ještě v 72 minutě stále stejný stav 0:1, ale nebylo to naším herním zlepšením, ale nemohoucností Slavie proměnit své brankové příležitosti. A opět si pokládám otázku, co je výsledek a co je rozdíl ve hře. Neboť my si jednu svoji šanci za stavu 0:1 vytvořili a otázka by vyvstala kdybychom ji proměnili a tohle utkání dotáhli do remízového konce? Kdo by byl spokojený? Za sebe upřímně říkám, že já ne! Takový bod by nás nemohl těšit. Slavia nakonec nenechala nic náhodě a přidala další dvě branky a utkání tak dotáhla do vítězného konce. Já pak neustále přemýšlel nad tím jak je možný takový rozdíl ve hře. A vůbec nechci řešit faktor, že 5 hráčů kteří proti nám nastoupili má ligovou smlouvu, spíš se dívám na faktor a vrátím se o tři měsíce zpět, kdy jsme proti Slavii hráli, nastoupilo v tomhle utkání pět jiných hráčů, co vůbec nebyli v zápise z minulého utkání. Prostě ten tým doplnili o kvalitní hráče. Vytvořili na stávající hráče konkurenci a tím pádem se zkvalitnil i tréninkový proces. Fotbal postupem času o konkurenci je. A hráč který už je v dorostu a přestává stačit buď musí přidat nebo ho přeskočí jiný hráč. Upřímně ne každý hráč může hrát za FK TEPLICE.

Přesto jsem přesvědčený, že tenhle tým má daleko na víc, že v tomhle týmu je dost hráčů kteří mají dovednosti i předpoklady na velký fotbal. Fotbal milují a tvrdě na sobě pracují. Teď je jen na nás trenérech ve spolupráci s vedením klubu, abychom těmhle hráčům pomohli se zlepšovat a to nejen tréninkovým procesem, ale vytvořením dalších dnes už standardních podmínek, pokud tedy chceme vychovat hráče pro velký fotbal a konkurovat ostatním klubům. A není to jen o doplňování kádrů, ale i o kvalitních tréninkových plochách o celkovém zázemí pro hráče, stravě, internátu, regeneraci. Jsme tu přeci hlavně proto, abychom nechtěli zvedat jen laťku výkonnosti hráčů, ale i pomoct zlepšovat a zvelebovat celé zázemí klubu tak, aby klub FK Teplice, patřilo na výsluní českého fotbalu a to nejen dospělými, ale i mládeží … "