U18: FK Pardubice vs. FK Teplice 2:1

FK Pardubice U18       vs.       FK Teplice U18

2:1 (0:0)

Branky FK Pardubice U18 :

51´- Stýblo ( Pardubice ) - 1:0,

78´- Outrata ( Pardubice ) - 2:1.

Branky FK Teplice U18 :

54´- Vopat ( Teplice ) - 1:1.

Rozestavení FK Teplice U18 : 3 - 5 - 2

Sestava FK Teplice U18 : Pecháč - Zerner, Náhlovský, Jirkovský - Novák, Šmalcl ( 78.Šourek ) - Kafka, Vobecký, Kányai © - Vopat ( 60.Dolejší ), Franc ( 75.Smékal ).

Realizační tým FK Teplice U18 : Růžička Petr - hlavní trenér, Novák Jaroslav - vedoucí.

Diváci : 40

Rozhodčí : Erlebach Jiří - Šlor Robert, Ziegler Vratislav.

Žluté karty : 75´ Zerner ( Teplice ) - vyloučen na 10 minut ( 75´ - 85´ )

Komentář k utkání : " V dalším mistrovském utkání jsme zajížděli do pardubického Dolíčku na domácí hřiště staršího dorostu FK Pardubice U18. Přítomná hrstka diváků mohla od úvodních vteřin sledovat velmi zajímavé utkání, kdy se hra přelévala z jedné strany na druhou a šance střídala šanci. Domácí Pardubice hrozili zejména po levé straně, kde teplické "zlobil" rychlonohý záložník Suchochleb - neúnavný tahoun většiny šancí Perníkářů. Ale ani hostující Skláři nezůstávali v ofenzivním snažení pozadu a po brance volali zejména střely Vobeckého a Nováka, které shodně jen těsně minuly levou tyč domácí branky. I druhý poločas začal ve stejném duchu jako skončil ten první a to sice ofenzivní aktivitou obou dnešních soupeřů. První vážnější hrubku vyrobila v 51.minutě teplická obrana, když nedokázala ve vlastním pokutovém území pokrýt pardubického Stýbla, který tak neměl těžkou práci a otevřel skóre dnešního utkání - 1:0 pro domácí. Hosté se ale nevzdali a již za 3 minuty bylo srovnáno. V 54.minutě po rychlém brejku do otevřené obrany teplický Vopat umístil míč prudkou střelou levačkou pod padajícího pardubického brankáře Novotného - 1:1. I poté pokračoval poměrně zajímavý duel snahou obou týmů o vstřelení rozdílové branky. V 75.minutě hlavní sudí Erlebach posoudil zákrok teplického pravého beka Zernera jako nedovolený a bez rozmyšlení "tasil" žlutou kartu, díky které poslal hosty do 10-ti minutového oslabení. O několik desítek vteřin po tomto vyloučení v začínající 78.minutě hostující obrana po standardní situaci z pravé strany trestuhodně nepokryla u levé tyče na malém vápně ( ! ) osamoceného Outratu, pro kterého již bylo snadné dorazit míč hlavou z bezprostřední blízkosti do sítě jinak velmi dobře chytajícího brankáře hostů Pecháče - 2:1 pro Pardubice. Tepličtí Skláři ani v tento moment neztráceli naději na srovnání skóre a stále se tlačili před domácí branku. Nejblíže k vyrovnání měl v nastavení hostující Jirkovský, který ale z nadějné pozice z přímého kopu bohužel trefil jen dobře postavenou domácí zeď. A tak tři body z dnešního bojovného duelu se nakonec připsali i přes velkou snahu Teplic přeci jen opět na konto soupeře, domácího týmu FK Pardubice U18."

Fotoalbum z mistrovského utkání s FK Pardubice U18 prohlížejte ZDE.