U19: FK Teplice vs. AC Sparta Praha 1:4

Nejstarší tepličtí dorostenci v mistrovském utkání 31.kola I.Celostátní dorostenecké ligy podlehli 1:4 na domácím hřišti v Duchcově vedoucímu týmu tabulky - týmu AC SPARTA PRAHA.

O výsledku utkání rozhodlo posledních 8 minut prvního poločasu, kdy Sparta vstřelila tři branky, dvě z penalt a třetí ze hry těsně před odchodem do kabin.

Jak utkání hodnotil kouč Teplic Václav Budka: “Do 25 minuty byl zápas vyrovnaný. Bohužel jsme nezvládli dnešní utkání hlavně takticky, když jsme Spartě během dvou minut v závěru první půle doslova darovali dva pokutové kopy. Po přestávce už padaly branky opět jenom z penalt, po jedné na obou stranách hřiště. Bohužel další prohra nám zkomplikovala cestu za klidným koncem letošní sezóny.“

Utkání očima teplického stopera Václava Vylety: “Myslím si, že do utkání jsme vstoupili dobře, když jsme měli dvě šance po chybné rozehrávce Sparty. Do vedení šel ale soupeř po našich zbytečných chybách v závěru prvního poločasu, když jsme během 8 minut dostali zbytečně tři góly. Ve druhé polovině utkání se naše hra zlepšila, ale bohužel se nám s výsledkem již nepodařilo nic udělat.“

Jak utkání se Spartou viděl teplický brankář Luděk Němeček: “Myslím si, že prvních 20 minut jsme drželi se Spartou krok. Vytvořili jsme si i několik šancí, které jsme ale nedokázali proměnit, což je jistě obrovská škoda, protože se zápas mohl vyvíjet úplně jinak. V závěru prvního poločasu jsme pak udělali tři školácké chyby, kterých se stále nejsme schopni vyvarovat. Sparta nás trestala hlavně z penalt a do kabin jsme odcházeli za nepříznivého stavu 0:3. Chtěl bych pochválit všechny kluky, kteří nastoupili v průběhu utkání a do hry přinesli jednoznačně oživení. V 72.minutě Sparta přidala opět z penalty čtvrtou branku a přestože jsme dokázali za dalších pět minut snížit Vojtou Šilhanem, bylo na zvrat v utkání již bohužel pozdě.“

- 31.kolo I.Celostatní ligy staršího dorostu U19 -

F K  T E P L I C E     versus     AC Sparta Praha

1:4 (0:3)

Branka Teplic: 77. Šilhan (PK)