U19: FK Teplice vs. FC Baník Ostrava 0:3

Nejstarší tepličtí dorostenci v mistrovském utkání 22.kola I.Celostátní dorostenecké ligy U19 podlehli po nevýrazném výkonu na umělém trávníku areálu Anger hostujícímu Baníku Ostrava 0:3.

Bezbrankový stav se poprvé změnil až v 59.minutě, kdy hostující útočník Dominik Smékal z malého vápna poprvé překonal domácího brankáře Luďka Němečka. Vstřelená branka vlila Ostravě novou krev do žil a díky enormnímu nasazení a bojovnosti podpořené dalšími dvěma brankami hosté po zásluze odvážejí tři mistrovské body na Bazaly.

Jak utkání hodnotil hlavní trenér teplické devatenáctky pan Václav Budka: "Chtěli jsme navázat na slušný výkon z Olomouce, ale to se nám bohužel nepodařilo. Hosté byli lepším týmem a to hlavně v práci s míčem. Dobře kombinovali a hráli jednoduchý a účelný fotbal. Po druhé brance jsme odpadli a soupeř zaslouženě zvítězil. Pozitivní je, že se nám uzdravili hráči ze základní sestavy a tak uvidíme, jak si povedeme v následujících ligových zápasech."

Utkání očima teplického záložníka Ladislava Kodada: "První poločas to bylo ještě celkem vyrovnané utkání, ale hned od začátku druhé půle jsme úplně odpadli. Baník nás přehrával jak kombinací, tak hlavně dobrým pohybem. Nebyli jsme vůbec efektivní směrem dopředu a po první obdržené brance jsme nebyli spolehliví ani směrem dozadu. Ostrava si zaslouženě odvezla 3 body a my se musíme připravit na další zápas."

Jak utkání viděl teplický útočník Josef Kotrba: "V prvním poločase byl zápas celkem vyrovnaný, ale ve druhé půli byl jednoznačně lepší soupeř. Nedokázali jsme na rozdíl od Baníku držet mít, Ostrava nás proto přehrávala a dokázala nakonec vstřelit tři branky."

- I.Celostatní liga dorostu U19 -

F K  T E P L I C E      vs.     FC Baník Ostrava

0:3 (0:0)

Branky Ostravy: 59´ Smékal, 79´ Buchta, 84´ Hejl.