U19: FK Teplice vs. FC Slovan Liberec 5:2

BARÁŽ O I.CELOSTÁTNÍ LIGU STARŠÍHO DOROSTU U19 - UTKÁNÍ Č.2 :

FK Teplice U19 – FC Slovan Liberec U19 5:2 (4:0)

I ve druhém barážovém utkání, tentokrát na domácím hřišti v Duchcově, dokázali svěřenci trenérů Ladislava Jamricha a Jaroslava Kolínka zvítězit po výsledku 5:2 a nejvyšší I.Celostátní liga dorostu U19 se tak bude hrát v Teplicích i příští sezónu.

Hosté s dvoubrankovým mankem v zádech začali na stadionu FK Duchcov velmi aktivně. Prvních 10 minut patřilo Liberci, který si dokázal vytvořit dvě nebezpečné příležitosti. Domácí vývoj utkání strhli na svou stranu již ve 12.minutě, kdy si na rohový kop Patrika Žitného nejvýše naskočil stoper ve žlutomodrém dresu Karel Hasil a nedal libereckého brankáři Francovi žádnou šanci. Tato branka Slovan evidentně zaskočila a Tepličtí od této chvíle spustili oku lahodící ofenzívní představení, ve kterém šance střídala šanci. Ve 24.minutě vystihl nepovedenou malou domů Liberce agilní teplický forvard Patrik Žitný a zvýšil na 2:0 pro domácí. Už za další 2 minuty svítilo na tabuli skóre 3:0 pro domácí, to když se Vojta Šilhan svým důrazem dostal do zakončení, ve kterém se tváří v tvář hostujícími brankáři nemýlil. Černou libereckou dvacetiminutovku orámoval čtvrtou brankou opět Vojta Šilhan, který po spolupráci se skvěle hrajícím Patrikem Žitným dorážel do odkryté liberecké branky jeho přesnou přihrávku.

Po změně stran si první vážnější šanci vypracoval Liberec, když domácímu brankáři Luďkovi Němečkovi pomohla branková konstrukce. O několik minut později se potvrdila dávná pravda hesla nedáš  - dostaneš. V 55.minutě opět prokázal své střelecké umění skvělý Vojta Šilhan, který tak zkompletoval svůj dnešní hattrick. V 72.minutě se do šance prodral střídající domácí hráč David Kormunda, který ale bohužel jen orazítkoval pravou tyč hostující branky. V posledních 10-ti minutách liberečtí již jen kosmeticky upravili skóre brankami Petra a Prokopce. Tyto dvě trefy hostů ale již nic nezměnili na faktu, že Teplice budou hrát nejvyšší dorosteneckou soutěž i od nové sezóny 2017/2018.

STATISTIKY DRUHÉHO BARÁŽOVÉHO UTKÁNÍ V TEPLICÍCH :

Branky FK Teplice U19 :

12´- Hasil ( as.Žitný ) - 1:0,

24´- Žitný ( as.Kodad ) - 2:0,

26´- Šilhan ( as.Švejda ) - 3:0,

31´- Šilhan ( as.Žitný ) - 4:0,

55´- Šilhan ( as.Vobecký ) - 5:0.

Rozestavení FK Teplice U19 : 4 - 1 - 4 - 1

Sestava FK Teplice U19 : Němeček - Kodad, Richter, Hasil, Šimeček ( 66.Vyleta ) - Kučera © ( 55.Knapík ) - Vobecký ( 55.Kormunda ), Žitný, Kováč, Švejda ( 55.Frána ) - Šilhan ( 66.Vepřovský ).

Realizační tým FK Teplice U19 : Jamrich, Kolínek, Záveský, Novák J.

Diváci : 150

Žluté karty :   82´ Kormunda ( Teplice ).

Hodnocení utkání slovy teplického trenéra Ladislava Jamricha: " ... připravuje se ... "

Fotoalbum z druhého barážového utkání U19 - FC SLOVAN LIBEREC vs. FK TEPLICE - prohlížejte na Facebooku ZDE.