V neděli další domácí zápas - přijíždí Slovácko

​Druhé domácí utkání v řadě odehrají v neděli od 17 hodin tepličtí fotbalisté, na jaře jedni z nejlepších v ePojisteni.cz lize. Duel se Slováckem spadá do 26. kola a opět v něm půjde o hodně! Skláři totiž usilují o pohárovou Evropu, každé střetnutí má teď pro ně nesmírnou důležitost. „Náš cíl je čtvrté místo!“ velí brankář Tomáš Grigar.

Po semifinálových duelech domácího MOL Cupu je totiž jasné, že cesta do Evropy z páté příčky nepovede, Slavia ani Mladá Boleslav v boji o pohárové finále neuspěly. „Škoda. Musíme si to teď uhrát v lize,“ ví Grigar. „Máme před sebou pět zápasů, přeje nám rozlosování,“ věří v čtvrtou příčku jeho spoluhráč Ljevaković.

Slovácko ale v neděli bude nepříjemným soupeřem, vždyť na jaře prohrálo pouze s Plzní a Slavií, tedy s celky, které bojují o titul. „Oni jsou pro nás vždy nepříjemní. Viděl jsem jejich poslední duel se Slavií, nezasloužili si prohrát. Musíme udělat vše proto, abychom uspěli a zůstali nadosah čtvrtému místu,“ říká „Ljeva“. „Proti Slavii se Slovácko prezentovalo opravdu dobrým výkonem. Doma je silné. Doufám, že u nás budou poloviční. My snad předvedeme svůj optimální výkon a vyhrajeme,“ věří Grigar.

Slovácko proti Slavii doplatilo na nulovou produktivitu. „My nedokážeme využít naše pološance. Prezentujeme se dobře, pokračujeme v pokroku, ale v šestnáctce to nedokážeme dotáhnout. Finální fázi musíme zlepšit,” říká před zápasem s Teplicemi Vlastimil Daníček, hráč 1. FC Slovácko.

Daníček je nejtrestanějším mužem mužstva Slovácka a právě karetní tresty jsou v prvoligovém finiši možná největší hrozbou Teplic. Hned pět hráčů žlutomodrých je totiž v ohrožení. „Pro nás je hlavně důležité, abychom získávali tři body za vítězství. Myslím si, že i když nějaké karty dostaneme, tak máme za hráče na lavičce náhradu. Myslím, že bychom absence vinou karet dokázali nahradit,“ soudí Ljevaković, který je jedním z ohrožených.

A na závěr Ljevakovićův vzkaz pro diváky, kteří jsou pro fotbalisty vždy jakýmsi hnacím motorem. „Každý hráč si přeje, aby přišlo dost lidí, aby nás tlačili dopředu i dozadu. Věřím, že to společně s nimi zvládneme!“ Utkání se hraje v rámci tradičního Víkendu otců, klub tak připravuje speciální poločasovou soutěž pro děti a další soutěž pro otce a syny, více informací najdete ZDE. Vstupenky na utkání můžete jednoduše koupit ZDE.