V neděli je tu šlágr podzimu proti Plzni!

Čtrnáct zápasů, čtrnáct výher. To je bilance Viktorie Plzeň v této sezóně HET ligy. Když se k tomu přičtou dva vyhrané duely z předchozího ročníku, je tu úctyhodná šestnáctka, která je rekordem ligy. V nedělí můžou Západočeši svůj vlastní rekord překonat. Proti ale bude stát odhodlaná žlutomodrá parta, která prahne po vítězství a udržení domácí ligové neporazitelnosti. Atraktivní šlágr 15. kola se bude hrát od 15 hodin, nepřenáší ho žádná z televizních společností.

„Zápasy se Slavií, Spartou a Plzní jsou pro nás vždy svátkem. Hlavně pak pro fanoušky. Moc se na ten duel těšíme!“ jiskří oči nedočkavostí Tomáši Vondráškovi, pravému bekovi Sklářů. Nedočkavý je i brankář Jakub Diviš, který při zranění jedničky Tomáše Grigara v teplické svatyni podává velmi dobré výkony. „Jsem přesvědčený, že její série u nás může skončit. Je to fotbal, každý zápas se nějak vyvíjí. Je jen na nás, co Plzni dovolíme a jak se s tím popereme.“

Plzeň je suverénem ligy hned v několika ohledech. Nejen, že získala všechny možné body, ale dala 32 branek a pouze 5 jich inkasovala. Jejím nejlepším střelcem je desetibrankový Krmenčík, síla Viktorie ale spočívá v tom, že se dokáže prosadit kterýkoliv její fotbalista. Těžko přemožitelná je i díky jiným aspektům. „V téhle sezóně jí to sedlo. Každý zápas, který jsem viděl, hrála výborně. Když se jí nedaří, urve to týmovým výkonem a na sílu,“ chválí nedělního soupeře Teplic Vondrášek. „Je fakt, že po příchodu trenéra Vrby má ten kádr zase obrovskou sílu, potvrzuje ji v každém zápase. Momentálně nejsem schopný říct nějakou plzeňskou slabinu. Rozebereme si to, připravíme se a něco vymyslíme,“ přidává Diviš.

Viktorka přijede do Teplic jako čerstvý účastník jarní fáze Evropské ligy, ve čtvrtek totiž ve Štruncových sadech přehrála Bukurešť 2:0 a zajistila si s předstihem postup. I to přidává na atraktivitě nedělního souboje. Žlutomodří se však Viktorky nebojí, doma se jim totiž daří, ze sedmi dosavadních soubojů před svými fanoušky neprohráli ani jeden. „Doma podáváme celkem dobré výkony. Navíc se tu Plzni nějak extra nedaří, musím zaklepat. Podle mě to tu bude mít hodně těžké,“ věří Vondrášek v úspěch.

K němu jsou zapotřebí i hlasivky teplických fandů. K mobilizaci diváků proto vybízí brankář Diviš. „Rád bych diváky na nedělní utkání pozval. Bude to pro nás důležitý a velice těžký zápas. Doufáme, že fanoušky potěšíme a napravíme si po Brnu reputaci.“

Utkání 15. kola HET ligy FK Teplice – FC Viktoria Plzeň začíná v neděli v 15 hodin! FK Teplice věnuje za každého návštěvníka zápasu 10 Kč na charitativní projekt #newlegs.